Son Konu

Milföylü Meyve Sepeti

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Milföylü Meyve Sepeti Tarifi İçin Malzemeler

*1 paket (10 adet) milföy hamuru
*1 paket cream O’le
*400 ml süt
*Mevsim meyveleri (çilek, üzüm, kivi, muz veya bulabilirseniz orman meyveleri)
*Pudra şekeri

Milföylü Meyve Sepeti Tarifi Yapılışı Çilekli milföy çok bilinen ve yapılan bir tarftir Ben aynı malzemeleri kullanarak o tatlıyı farklı bir sunumda yaptım Az malzemeli lezzetli ve güzel bir sunum oldu Orman meyveleriyle yapmak isterdim ama her zaman her yerde bulunmuyor Siz yaparsanız paylaşımınızı beklerim
Milföyler merdaneyle hafifçe açılıp inceltilir Kağıt kalıplara veya uygun fırına dayanıklı kaplara kase şekli alacak şekilde yerleştirilip; 200 derecelik fırında 20 dakika kadar pişirilirPişen milföylerin orta kısımlardaki kabaran kısımlar hafif alınıp atılır (Bazıları hiç istemiyor, bazılarını biraz törpülemek gerekiyor )
Milföyler pişerken cream o’le çırpılıp hazırlanır Üzerindeki tarifte 500 ml süt yazar ama siz 400 ml kullanın, daha koyu kıvam olması için
Milföyler tamamen soğuyunca crema ortalarına ikişer kaşık paylaştırılır ( 10 milföye 1 paket cream o’le tam geldi) En üste meyveler koyulur Servis öncesi (son anda) pudra şekeri serpilip afiyetle yenirBir iki püf noktası vermek istiyorum: Bu tatlı aynı gün yapılıp tüketilmelidir En uygunu yemeden 23 saat önce milföyleri pişirip, yine yemeden 1 saat kadar önce kremasını koyup tam servis öncesi meyveve pudra şekerini koymaktır Çünkü milföylerin kurumaması için dolaba koymamak gerekiyor Kremanın dışarıda bozulmaması için de çabuk tüketmek gerekiyor Meyveler çok beklerse suyunu bırakır O yüzden yapın ve hemen afiyetle tüketin

Üst Alt