Son Konu

Minibüste Cinsel Saldırıda Bulunmuştu! 30 Suç Kaydı Bulunan Şoföre İstenen Ceza Belli Oldu

habercibotu

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-331016f3d7dd9841fb256077de3617a24443e7eb.jpg

Sakarya’da 28 Kasım 2022 tarihinde yaşanan olayda, 21 yaşındaki kızın ellerini bağlayarak cinsel atak teşebbüsünde bulunarak darp eden sürücü tutuklanmıştı. Olay öncesinde cezaevinden yeni çıkan ve çok sayıda cürüm evrakı bulunan tutuklu sanık için istenilen mahpus cezası belirli oldu.

Olay, 28 Kasım 2022 tarihinde gece saatlerinde Erenler ilçesinde meydana geldi.

s-49cb6bc87a2c0b73ad5b1d7456422f0b375e91e8.jpg

Üniversite okuduğu İstanbul'dan geldikten sonra aile konutuna gitmek isteyen 21 yaşındaki M.K. isimli genç kız, Adapazarı Gar Meydanı'ndan kent içi yolcu nakliyatı yapan minibüslere bindi. Genç kızın tek yolcu olarak bulunduğu minibüste şoför S.S.Y., aracı Erenler ilçesi Yunus Emre Parkı mevkiinde durdurarak kapıları kilitledi. Genç kızı plastik kelepçeyle minibüsün demirlerine bağlayan saldırgan, genç kızın direnmesi üzerine darp etmişti. Kızın yaşadığı dehşeti ailesine anlatması üzerine durum polis takımlarına bildirildi.

Harekete geçen polis takımları olaydan kuşkulu S.S.Y.’yi Adapazarı ilçesi Orta Garaj mevkiinde saklandığı adreste yakalayarak gözaltına aldı.

s-05f04778ba03cd31b4f06b52ea3dcc1c6b9a1bec.jpg

30 cürüm kaydının bulunduğu ve cezaevinden yeni tahliye olduğu öğrenilen kuşkulu gerçekleştirdiği kabahati da itiraf etti. Adliyeye sevk edilen kuşkulu; ‘nitelikli cinsel hücuma teşebbüs’, ‘cebir’, ‘tehdit ve kişiyi hürriyetinden mahrum kılma’ cürümlerinden tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

Öte yandan, kızının yaşadığı iğrenç olayı gözyaşlarıyla anlatan acılı anne Sevgi K., “Ben çocuğumu o sabah İstanbul’a sapasağlam gönderdim. Ben çocuğumu Allah’a emanet ettim. 3 yıldan beri ben çocuğumu okutabilmek için çaba veriyorum. Bu olay hayatımdan ömrümü götürdü, ölsem bundan iyiydi” tabirlerine yer vermişti.

Şehir içi yolcu nakliyatı yapan minibüste alıkoyduğu genç kıza cinsel akın teşebbüsünde bulunduğu savıyla tutuklanan sürücü S.S.Y. hakkında dava açıldı.

s-5454656c308adb20be27f3069df4fcf65e63f268.jpg

Olaya ait hazırlanan ve kabul edilen iddianamede ise tutuklu S.S.Y. hakkında ‘cinsel atağa teşebbüs’ cürmünden 9 yıldan az olmamak koşuluyla, ‘cebir kullanarak cinsel maksatla kişiyi hürriyetinden mahrum kılma’ kabahatinden 3 yıldan 10 yıl aya kadar ve ‘tehdit’ cürmünden da 9 aydan 2 yıla kadar mahpus cezası istenildi.

Hazırlanan iddianamedeki ayrıntılar adeta kan dondurdu.

s-252ab2aaf149b0b74715f318458d433b74767b4b.jpg

İddianamede, Yunus Emre Parkı mevkiinde durdurduğu aracın ışıklarını kapatan sürücünün, elindeki telefonunu alarak taciz etmeye çalıştığı esnada genç kız ile arbede yaşadığı belirtildi. Bu esnada darp ettiği genç kızın ellerini şalla bağlayan şoför aracını farklı bir yere götürdü. Genç kızın kurtulması üzerine bu kere ellerini plastik kelepçeyle bağlayan S.S.Y.’nin, evvel elbiselerinin üzerinden taciz etmeye çalıştığı sonrasında ise kıyafetlerini çıkararak cinsel akın teşebbüsünde bulunduğu lakin genç kızın karşı koyması üzerine aksiyonunu gerçekleştiremediği iddianamede yer aldı.

Üst Alt