Son Konu

Mübariz Mansimov'dan Sedat Peker Açıklaması: 'Bu İddiaların Doğru Olduğunu Biz Biliyoruz'

tekin

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-745e030c5647bd36afb8239d72f316930202ae9f.jpg

FETÖ’den ceza alıp tahliye edilen Palmali Holding’in sahibi Mübariz Mansimov Gurbanoğlu, Azerbaycan'daki bir YouTube kanalına konuştu. Gurbanoğlu, Sedat Peker'in argümanlarının hakikat olduğunu söyledi.

FETÖ’den ceza alıp tahliye edilen Palmali Holding’in sahibi Mübariz Mansimov Gurbanoğlu, Azerbaycan'daki Xural TV'ye konuk oldu. Mansimov, organize cürüm örgütü başkanı Sedat Peker'le ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. 

Mansimov, 'Dikkat ederseniz söylediklerinin hepsi gerçek çıktı. Hiçbir kelamı palavra değildi. Sedat Peker son vakitlerde çıkıp bir şeyler sav ediyor. Bu tezlerin hakikat olduğunu biz biliyoruz' dedi.

Mansimov'a ayrıyeten Sedat Peker ile görüşüp görüşmediği soruldu.

Mansimov, 'Ben hiç yüz yüze gelmedim. Ben milliyetçiyim, Sedat Peker de milliyetçidir. Peker'i herkes istediği üzere görebilir. Biri mafya görebilir, başkası öteki türlü görebilir' diye karşılık verdi.

Mansimov, cezaevinde bulunduğu süreçte Peker'in kendisine yardım eli uzattığını ve avukat gönderdiğini de söyledi. Mansimov, devamında da 'Bir de o vakitler 'Onu öldürmek istiyorlar, dikkat etsin' diye haber yolladı' açıklamasında bulundu.

Mansimov, cezaevinden çıktıktan sonra Peker'in kendisini telefonla arayıp, 'Geçmiş olsun' dediğini de aktardı.

FETÖ'den mahpus cezası almıştı

Forbes'in dünyanın en varlıklı 500 iş insanı listesine giren Mübariz Mansimov, 15 Mart 2020 tarihinde FETÖ üyeliği argümanıyla tutuklanmıştı. Mansimov, yaklaşık 1 yıl Silivri Cezaevi’nde kalmıştı.

Mansimov, FETÖ kapsamında 'silahlı terör örgütüne üye olmak' cürmünden 7 yıl 6 aydan 15 yıla kadar mahpus cezası istemiyle yargılandığı davada ise 5 yıl mahpus cezasına çarptırılmıştı. Mansimov’un, tutuklu bulunduğu mühlet göz önünde bulundurularak tahliyesine karar verilmişti. Konut mahpusu kararı alınan Mansimov’a yurtdışına çıkış yasağı getirilmişti.

İstinaf Mahkemesi, Mansimov'a 'FETÖ'ye bilerek ve isteyerek yardım' hatasından verilen 5 yıl mahpus cezasını onamıştı.

Üst Alt