Son Konu

Muzlu Bisküvili İrmik Tatlısı

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Muzlu Bisküvili İrmik Tatlısı Tarifi İçin Malzemeler

*2 su bardağı süt (500ml)
*Yarım çay bardağından bir parmak fazla İrmik (80 gram)
*Yarım çay bardağı iri dövülmüş hındık, ceviz veya badem (35 gram)
*Yarım çay bardağı şeker (50 gram)
*1 tane muz
*7 tane Eierplätzchen (sade yuvarlak bisküvi)

Bisküvileri ıslatmak için;

*Süt

Üstüne ;

*Hindistan cevizi

Muzlu Bisküvili İrmik Tatlısı Tarifi Yapılışı Sizlere bugün pratik ve hafif bir irmik tatlısı sunmak istiyorum İftar için hafif bir tatlı Aynı zamanda diyet için de uygun olduğunu düşünüyorum içinde az miktarda şeker olduğu içinMuz tat versin diye koydum ama isterseniz başka Meyve de kullanabilirsinizBir Porsiyon 166 Kaloridir!
Tencereye süt, irmik ve şekeri alıyoruz ve kısık ateşte yavaşça karıştırarak pişiriyoruz ki dibi tutmasın Daha sonra Muzu çatalla iyice eziyoruz ve fındık veya bademle pişmiş olan tatlımıza ilave ediyoruz ve karıştırıyoruz Silikon kapları bir kere sudan geçiriyoruz ve yarısına kadar tatlımızdan dolduruyoruz 1 tane Eierplätzcheni süte bandırıyoruz ve üstüne yerleştiriyoruz ve geri kalan kısmı* dolduruyoruz üstünü düzlüyoruz Ve bitene kadar aynı işlemi yapıyoruz12 Saat buzdolabında bekletiyoruzDeneyecek olanlara şimdiden Afiyet olsun ve Hayırlı Ramazanlar diliyorum
Not: Şekerli seviyorsanız şeker Miktarını artırabilirsiniz, yarım çay bardağı belki size göre az gelebilir! Silikon kaplarınız yoksa malzemeyi artırıp borcama da yapabilirsiniz

Üst Alt