Son Konu

Öğrencilerin Yüz Yüze Eğitim Katılım Oranını Açıklandı

dagcı

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
yuz-yuze-egitime-devam-eden-ogrencilerin-oraninin-yuzde-95-oldugu-aciklandi-1632914672.jpg

Ulusal Eğitim Bakanlığı binasında Ankara'nın farklı ilçelerinde bulunan okullardan gelen öğrencileri ağırlayan Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, gündeme ait değerlendirmelerde bulundu. Öğrencilerin yüz yüze eğitimle ilgili görüş ve tekliflerini dinleyen Bakan Özer, öğrencilerin taleplerinin dikkatle inceleneceğini ve bir an evvel harekete geçileceğini söyledi.

Mahmut Özer'in açıklamaları elbette bunlarla hudutlu değildi. Gündeme ait değerlendirmelerde bulunan Mahmut Özer, öğrencilerin okullara devamlılık oranının hayli yüksek olduğunu söz etti. Bakan Özer'e nazaran temel öğretim ile ortaöğretimde öğrencilerin yüzde 95'i, yüz yüze eğitimi devamlılıkla sürdürüyor.

Öğrencilerin de velilerin de derdi yok

867a2d44ec1dbb409a6b5d5b0e43435a5cf45178.jpeg

"Şu anda temel eğitim ve ortaöğretimde öğrencilerin okullara devam oranı çok yüksek. Türkiye genelinde devam oranı yüzde 95'in üzerinde. Bu, velilerin ve öğrencilerimizin artık tedbirleri alarak okula devam etme noktasında bir korkularının olmadığını gösteriyor." tabirlerini kullanarak vatandaşların da yüz yüze eğitimden şad olduğunu lisana getiren Mahmut Özer, bunun devamlılığının sürdürülmesi gerektiğini belirtti.

Bakan Özer, açıklamalarına şu halde devam etti;

Bu süreçte en büyük avantajımız, öğretmenlerimizin aşılanma oranlarının hayli yüksek olması. Süreçte sınıf bazlı bir tedbir yaklaşımı yürütüyoruz. Bu kapsamda 850 bin sınıfımız var, olay nedeniyle vakit zaman kimi sınıflar uzaktan eğitime geçebilir fakat değerli olan açık sınıfların varlığını sürdürmesidir. Öteki taraftan 14 gün orta veren sınıflarımız, dijital platformlar üzerinden canlı sınıf uygulaması ile derslerine devam edebiliyor.

Üst Alt