Son Konu

Öğretmen Ataması Başvuru Tarihi Ne Zaman? Başvuru Nasıl ve Nereden Yapılacak?

dagcı

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

Milli Eğitim Bakanı olan Mahmut Özer, 1 Eylül'de yapılacak olan öğretmen atamasına ait 99 alanda öğretmen atamasının yapılacağını duyurmuştu. Haberi duyan öğretmen adayları, atama müracaat tarihlerinin ne vakit olacağı, nasıl başvurulacağı ve  başvuruların nereden yapılacağı konusunda araştırmalara başladı. 20 bin öğretmen adayı nereye ne vakit nasıl müracaat yapacak? İşte öğretmen ataması için gerekli olan kontenjan- branş dağılımı ve taban puanları. 

Öğretmen atamalarının en çok hangi branşlara atanacağı, MEB tarafından açıklandı. 20 bin öğretmenin hangi branşlara atanacağı aşikâr oldu. 99 alanın içinden hangi branşlar en çok atama alacak? İşte ayrıntılar

En Fazla Atama Yapılacak 5 Branş Hangileri?

En fazla atama yapılacak olan birinci beş branş sırasıyla 7 bin 503 kontenjanla okul öncesi öğretmenliği, 2 bin 223 kontenjanla sınıf öğretmenliği, 1.250 kontenjanla özel eğitim öğretmenliği, 1.218 kontenjanla din kültürü ve ahlâk bilgisi ve 1.004 kontenjanla ilköğretim matematik öğretmenliği oldu.

Öğretmen Atama Müracaat Tarihleri Ne Vakit, Nasıl ve Nereden Yapılacak?

MEB'in paylaştığı bilgilere nazaran, ön başvurular 18-26 Temmuz 2022 tarihleri ortasında yapılacak. 

Sözleşmeli öğretmenlik için yapılacak kelamlı imtihana davet edilmek üzere yapılacak ön müracaatlar, Ek-4 Takvim’de belirtilen müddet içerisinde “ilkatama.meb.gov.tr” adresinden Elektronik Ön Müracaat Formu doldurmak üzere yapılacak.

Sözlü imtihanlar 1-13 Ağustos'ta yapılacak, sonuçlar 16 Ağustos'ta ilan edilecek.

Adaylar, atama tercihlerini 27-31 Ağustos'ta yapabilecek, sonuçlar 1 Eylül'de duyurulacak.

Üst Alt