Son Konu

Oğretmenlere 3 bin liraya yuksek lisans diploması

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
29
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
oğretmenlere yuksek lisans diploması
Oğretmenlere 3 bin liraya yuksek lisans diploması

İstanbuldaki oğretmenler icin Gaziantepteki Gazikent Universitesi ile anlaşma yapıldı
İstanbul Milli Eğitim Mudurluğunun Gazikent Universitesi ile yaptığı anlaşmanın sonucu İstanbuldaki oğretmenler 3 bin liraya ALESe girmeden oğretmen yuksek lisans diploması alabilecek
Sozkonusu anlaşma ile 1000 oğretmen ucreti mukabili yuksek lisans diploması sahibi olacak

Anlaşmaya gore oğretmenlere eğitim yonetimi ve denetimi, İnsan kaynakları yonetimi, işletme, halkla ilişkiler alanlarında, 3000 TL karşılığında yuksek lisans diploması verilecek Tezsiz olacak yuksek lisans programı, oğretmenler dışındaki adaylar icin ise 8 bin TL

Soz konusu yonetmelik değişikliği uzerine İstanbul İl Milli Eğitim Mudurluğu, oğretmenleri icin ilginc bir protokol imzaladı Protokol ile butun akademik kurallar da altust edildi Yuksek lisans diplomasını İstanbuldaki eğitimleri sayesinde oğretmenler Gaziantepten alacak Yuksek lisans icin 1000 kişilik kontenjan ayrıldı Normalde yuksek lisans programları 2030 kişilik kontenjanlarla acılırken, universitenin 1000 kişilik kontenjan acması da tartışma yarattı

Programa katılacak oğretmenler de diğer oğrenciler gibi 8000 TL değil anlaşma gereği uygulanacak indirim ile 3000 TL odeyecek Universite, bu ucreti, kredi kartına 12 taksitle odeme olanağı da sundu Kredi kartına taksit imkanı, yuksek lisans cağrı kağıdında duyuruldu Universitelerin yuksek lisans doktora bolumlerine girişlerinde şart olan ALES (Akademik Lisansustu Eğitim Sınavı) şartı da, bu yuksek lisans programında bir kenara atıldı ALES puanı icin 55 sınırı belirlense de, ALES puanı olmayanların da başvurabileceği ifade edildi
(Vatan)

Üst Alt