Son Konu

Öğretmenlerin Eş Durumu Tayin Takvimi Açıklandı

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
öğretmenlerin benzeyen özür durumuna ast yerdeğiştirme kılavuzu aralık 2019 2019 öğretmenlerin benzeyen durumu devir takvimi

Benzer durumundan atama bekleyen öğretmenlere müjdeÖğretmenlerin Benzeşen Durumu Tahsis Takvimi MEB kadar açıklandıÖğretmenlerin Eş Durumu Atama Takvimi hakkında yapılan açıklamaya kadar;
Atananların ilişik kesme ve göreve başlangıç işlemleri 20 Ocak 2019 tarihinden itibaren başlayacak, sömestr içinde tamamlanacak
Benzeşen özür durumundan yer değiştirme talebinde bulunacak öğretmenler, Bakanlığın http:ikgmmebgovtr adresinde yayınlanacak olan Öğretmenlerin Eş Özür Durumuna Alt Yer Değişiklik Kılavuzu (2019 Aralık) hükümleri çerçevesinde başvurularını yapacak

Milli Eğitim Bakanlığından yapılan yazılmış açıklamanın ayrıntıları ise şöyle:

Ulusal Eğitim Bakanlığı'nın her tarafta yapılandırılmasıyla ilgili 14092019 tarihli 652 sayılı Ulusal Eğitim Bakanlığın Teşkilat ve Görevleri hakkındaki Kanun Hükmündeki Kararnamede personele ilişkin hükümlerden atamayla ilgili 37 maddede belirtildiği üzere bakanlıkça belirlenecek özür grubuna bağlı yer değiştirmeler yaz tatillerinde yapılır hükmü uyarınca 20192019 eğitim öğretim yılından itibaren 2019 Eylül ayında atamalar gerçekleştirilecektirdenildi

Kanun hükmünde kararnamenin 2019'de yürürlüğe girmiş olmasından nedeniyle herhangi bir mağduriyete yol açmaması için gerekli tedbirlerin alındığı ifade edilen açıklamada, şu görüşlere yer verildi: Bakanlığımıza alt resmî eğitim kurumlarında tahsis yapan öğretmenlerimizden benzer durumu özrü bulunanlardan; adaylık ve eşinin sigortalılık süreleri bakımından 31 Aralık 2019 tarihi itibarıyla gerekli şartları taşıyacak olanların, 2019 yılına kasıtlı olarak almak üzere yalnızca eş durumuna alt yer değişim başvurularının 1928 Aralık 2019 tarihleri arasında elektronik ortamda alınmasına, ödev işleminin ise 30 Aralık 2019 tarihinde gerçekleştirilmesine karar verilmiştir*

Üst Alt