Son Konu

Oled ekran nedir nasıl çalışır

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0

Bundan Böyle her yaş grubunda insanlarımız saatlerce bilgisayar başında oturmakta Bilgisayarlarımız karşısında saatlerimizi geçirir, elektrik faturası gelince de deriz oysa bilgisayar başından hiç kalkmadık deriz Teknoloji bir inanılmaz Son yıllarda pek hoş ürünler piyasaya sürülüyor ama insan aslında bundan böyle yenilikleri peşine düşüp takip edemez oldular Kullandığımız bilgisayarların daha eksik enerji tüketmesi, dah parlak ve daha ince bir yapıya sahip olacaklarını söylesem bunu da mı yaptılar diyebiliyoruz

Bilgisayarlarımıza oled geliyor Oled ekran nedir diyecek olursak ya da organik ışık yayan diyotlar, piyasadaki Led teknolojisinin ayrı bir dalıdır diyebilirim Oled teknolojisi Led ’ le benzer fikre sahiptir Oysa Led ampulleri yerine ince, ışık yayan filmler kullanılır Oled bu sayede daha parlak ışık oluşturur, mevcut LCDLED teknolojilerinden ise daha az enerji tüketir Evimize bir elektronik makine alırken ilk kez enerji tüketimini sorarız Bundan Böyle bilgisayar alırken de soracağız Çünkü Oled ekran teknolojisiyle üretilen bilgisayarlar yüksek renk görüntüleme, yüksek çözünürlük ve ayrıca düşük enerji kullanımı ile bizim ve kullanıcıların ilgisini üstünde toplayacaktır Oled ekrandan bahsedecek olursak LED ekrana tarafından daha aydınlık, daha ince ve daha az enerji tükettiğini görüyoruz Oled paneller yalnızca hibrit bilgisayarlarda değil, masa üstü monitörlerde de olduğu görülmektedir Ben bir bilgisayarcı olarak yüksek çözünürlüklü ekranlarda Oled ’ in farkını anında hissedebiliyorum Oled panellerinin ömrü tartışılırken 2019 yılında bu tartışmada son buldu Organik ışık yayıcı diyot olan oled, led ’ den en ince ayrıntısına kadar bambaşka olduğunu biliyorum Oled paneller, elektrik akımı geçtiğinde kendi ışıklarını yayıyorlar, LCD ekranındaki hücreler ise iletici özelliğe sahip ve dış kaynaktan gelen bir ışığa ihtiyaç duyar Oled ekran teknolojisinin geleceğinin aydınlık olduğunu bir bilgisayarcı olarak görebiliyorum Yaygın olarak akıllı cihazlarda kullanılan Oled teknolojisi yavaşça kendini masa üstü platformlarında da göstermeye başlaması ve oled ekranlı bilgisayarlar modellerinin tanıtılmasıyla markalar yeni bir modanın başlangıcını yapmışlardır ilk olarak 2019 yılı fuarında oled ekranlı bilgisayarların tanıtımı yapıldı ve insanların büyük ilgisini çekmeyi de başardı Oled teknolojisi eksik enerji tüketimiyle kendimce tüm evlerimize girecektir *

Üst Alt