Son Konu

olgunluğun insana katığı harikalar

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
29
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
olgunluğun insana katığı harikalar Artık eskisi gibi her haftasonu birileri ile dısarı çıkmak istemiyorum Beni yoran iliskiler, yeni tanısmalar, yeni yüzler aramıyorum Eski dostlukların da özetini çıkarmaya basladım Iliskilerde tasarrufa gidiyorsun her seyde oldugu gibi ve boşboğaz insanlari hayatindan atmak istiyorsun Yapmacik, inanmadan konusmak istemiyorum bundan böyle Beni anlamayanlarla konusmak cümle kirliliği yaratıyor ve yargı edenlere saklıyorum enerjimi Istedigime istedigimi deme özgürlügüne sahibim, elestirme hakkını olusturan yasamislık ve tatmin edici inleme faktörü artik bende de var Ben demistim,ben bilirim,ben zaten anlamıstım, sendromunda olanlarla arkadasliklari bir defa daha sorguluyorsun İliskilerini sadelestirmeye baslayinca sıra iyi ve kötü gün dostlarını ayıklamaya geliyor Kötü gün dostlarını belirliyor ve onlara daha fazla ağırlık veriyorsun Iyi gün dostu bulmak ne kadar kolaysa kötü gün dostu bulmak bir öyle zorlama, biliyorum Dostlar gereksinim oldugunda göçmen kuslar gibi sicaga uçuyor ve sadece seninle birlikte sürüden ayri düsenler kalıyor Zamanın ne değin değerli oldugunu ögreniyorsun buralara değin gelirken Uzun düz otobanlardan oldugu gibi, algılama bozuk yollardan da ulasabilirsin hedeflerine Kestirmeleri de ögrendim gide gele Bos geçen her saniye degerli bundan böyle Daha yapılacak çok sey var fakat, kendimi çok yormaktan fazla hırpalamaktan yana degilim Gerektiginde HAYIRdemeyi ögrendim ve bu kelime basta karsındakine kırıcı gelse de senin için hayat kurtarıcı olabiliyor Sevgiye tartma atamak gerektigini, zamanı geldiginde elinde yalnızca sevginin kalacagını biliyorum Sevgi paylasildıkça olusuyor, olgunlasıyor Aileme ve seçtigim tüm dostlarıma daha önce göstermedigim sevgi,anlayis ve ilgiyi gösteriyorum Biliyorsun ama gidenlerin ardında sadece iyilikler kalıyor, ne değin sevgi dolu oldugu hatırlanıp anılıyor Bana çok genç olduklarını hatırlatırcasına nedense tecrübelerimi, fikirlerimi sormaya basladılar Verecegim cevaplar şayet fazla anlamsız geliyor fakat gerçi dinliyorlar lakin ben biliyorum ama yasamadan hiçbir sey ögrenilmiyor Yasamıslıgın olusturdugu bir alçakgönüllülükle gülüyorum içimden sadece Artık daha şık giyiniyorum, senelerle birikmis dolaplar dolusu giysi var ve bunları kendimle paylasmalıyım Önce kendine güzel görünmelisin, kendi zevkime kadar giyinmek istiyorum, böyle hissediyorum Modaya uymak namına popomun sıgmadıgı düsük bel pantolonlara sıgmıyorum diye kendimi üzme tercihini de kullanabilirim Ayıp, günah ya da ne derler korkuları çoktan geride kaldı Dostlarıma, kendimize yemek yapmak hosuma gidiyor Mutfak bir zamanlar bir cefa iken simdi şımartma aldıgım mekanlar arasına giriyor Öbür lezzetler denemek hoş ve kendi lezzetimi kendimde yaratabilecegim muhakkak bir damak zevkim ve mutfak kültürüm olustu Daha Sonra Sezen'in sarkısındaki gibi anneni daha sık düsünüyorsun ve hatta anlıyorsun Iste bu yeni alısmaya baslanan ve artan bir şekilde hosa giden yeni duruma olgunluk deniyor Yasamıslıgın, görmüslügün, geride kalmıs üflenmis dogum günü mumlarının bir sonucu kendiliginden ortaya çıkıyor hayatın bir dönemecinde bu olgunluk Ne süre dersen herkese göre, ne kadar dolu yasadıgına göre degisiyor bu olgunluk çagına ermek Inanın bana hayattaki düsüsler, baskı alınan virajlar bu zamanı hızlandırıyor Kendi dünyanın küçüklügünü kesfetmek ve buna ragmen kendinin kıymetini bilmek fazla ise yarıyor Bir gün hepimizin bu huzurlu olgunlugu bulmasını diliyorum  

Üst Alt