Son Konu

Onemli Dualar

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
31
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Okunması Gereken Onemli Dualar

Ceşitli Onemli Dualar

Sabah akşam 100 kere okununca butun gunahların affedileceği tesbih duası:

''Subhanallahi ve bihamdihi, subhanallahil azim''

Manası:

Kemal sıfatlarla muttasıf ve noksan sıfatlardan beri olan Allahı hamd ile tesbih ederim

Bir işe başlarken, bunun kolay ve hayırlı olması icin devamlı şu dua edilmelidir:

“Rabbi yessir ve la tuassir Rabbi temmim bil hayr (64)

Aksırınca Okunacak Dua

Aksırınca “Elhamdulillah demeli, bunu duyan musluman da, “Yerhamukellah yani (Allah sana rahmet etsin) demelidir! Ucuncu biri varsa “Yehdina ve yehdikumullah demelidir! Ucuncu bir kimse yoksa, aksıran cevap olarak aynı şeyi soylemelidir!

Namazı Bitirince Okunacak Dua

Subhanallahi velhamdu lillahi vela ilahe illallahu vallahu ekber Ve la havle ve la kuvvete illa billahil'aliyyil'azıym

MANASI:
Yuce Allah'ı tesbih ederim Hamdu sena Allahu Teala'ya mahsustur Allah'tan başka ilah (ibadet edilecek)
oktur Allahu Teala, en yuce, en buyuktur Guc ve kuvvet ancak ve ancak Allah'ındır

Kotulerin şerrinden kurtulmak icin dua

ResUlullah Efendimiz, duşmandan cekindiği zaman: “Allahumme inna necaluke fi nuhUrihim ve neUzu bike min şurUrihim derdi

Cennet ehlinden olmak icin dua

Şu duayı yakin ile inanarak gunduz okuyan kimse gece olmadan olurse Cennet ehlinden olur İnanarak gece okuyan sabah olmadan olurse Cennet ehlinden olur

Allahumme ente rabbi la ilahe illa ente halakteni ve ene abduke ve ene ala ahdike ve vadike mestetatu eUzu bike min şerri ma sanatu ebUu leke bi nimetike aleyye ve ebUu bizenbi fağfir li feinnehU la yağfiruzzunUbe illa ente (45)

Manası:

Allahım sen benim Rabbimsin Senden başka ilah yoktur Sen beni yarattın Ben de senin kulunum Gucum yettiği kadar senin vadin ve ahdin uzerineyim Yaptıklarımın şerrinden sana sığınırım Senin bana verdiğin nimetini itiraf ederim Gunahımı da itiraf ederimBeni mağfiret et Cunki gunahları ancak sen bağışlarsın

Üst Alt