Son Konu

"Onu Dersten Çıkartıp Sevdiğimi Söyledim." Uzunca bir anım hiç sıkılmayacaksınız!

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Arkadaşlar 1 yıldır hoşlandığım bir kız vardı 34 hafta önce de tanışmıştık fakat yalnızca arada muhabbet etmekle yetinmiştik ben onu etkilediğimi düşünmüştüm lakin muhabbeti daha ileriye götürememiştik Çünkü eşit gelemiyorduk Onun yanına daima arkadaşları ee benim de öleydi Yalnızca emrindeki yanlamasına geçerken falan gülümsemeyle yetiniyorduk bazen

Ben 11sınıftım o 10 sınıftıhazırlık da okuduk lise 5 yıl Bir planım vardı onla konuşabilmek için

Hayatımın en ciddiyetli sınavını verecektim yüz yüze, baş başa ve bu defa kesin olarak söyleyecektim ona, onu sevdiğimi

O gece mahsus erken yattım,lakin uyumadım, karanlığın içinde tavana bakarak yarını düşündüm,

Her Zaman lakin tekrar tekrar neler söyleyebileceğimi aklımdan geçirdim, tekrarladım ayrı bambaşka senaryolar üzerinde denedim kendi kendime prova ettim Allah'tan ev boştu çünkü ara ara salak salak güldüğüm de oldu fısıltılı şekilde, deli sanabilirlerdi beni

Hoşuma dışarı giden başlangıç cümleleriişime gelen senaryolar aklımda döne dursun,

Ertesi (pazartesi) sabah saat 6 da uyandım yine, tıraş oldum daha sonra 34 çeşitlilik gömlekkravatkazak kombinasyonu denedim ayna karşısında hiç yoksa yarım saat saç düzeltmişimdir parfüme deodoranta da abandım akneyse,
resmen karı gibi süslendim o sabahtan,

Uçarcasına bindim halk otobüsüne, tatilin bitişinden ve pazartesi sendromundan yakınan otobüsteki arkadaşlarım bendeki bu enerjiye epey şaşırmış gözüktüler,

Okula vardık ben bir yana da inşallah bugün kazanç diyorum içimden

Onun sınıfının ders programını öğrenmiştim akşamdan 2derste karar kılmıştım Onlara 2derste giren öğretmen ne beni tanıyordu ne de ben onu tanıyordum

Evden çıkmadan kızın numarasına da bakmıştım telefondan, okulun sitesinden Ve onu bir not kağıdına yazmıştım 10G 611

Ilk derse giremeyecektim Birincil ders işlenirken okula girdim zemin kattaki nöbetçinin bulunduğu mekana gittim Bizim okulda nöbetçiler 9sınıflardan seçilirdi Sonra nöbetçiyi yerinde bulduktan sonradan ayarlamak zor olmadı Kolundakini kolluk veya bandaj diyorlar galiba aldım Birincil dersin teneffüsü çalmıştı Ben o 10 dk'da nöbetçiyle muhabbet ededurdum Olips falan da tahsis etmek istedi çöm lakin almadım dişimi fırçalamıştım çıkmadan

Sonradan ikinci ders başladı 10 dk sonra onun sınıfının bulunduğu kata çıktım Sessiz koridorda sınıfının önüne gittim doğrudan doğruya, etrafta kim var, kim değil diye hiç umursamadan,

bu arada her şeyi en ince ayrıntısına değin planlamıştım beyler Göründüğüm kadar kuytu değildim Sadece o sabahki özgüvenimin verdiği bir rahat vardı

Neyse kapının önüne geldimdiyorduk evet

Heyecanım yatıştıktan daha sonra kapıyı tıklatıp 30 kişilik sınıfına girdim Sınıfta zaten çok ses çıkmıyordu Sonradan gözler bana çevirilince:

Hocam özür dilerim
(elimdeki not kağıdına bakarak) 611'i Fuat Öğretmen(idareci) çağırıyor

Dedikten sonra kızın yanındakiler ne oluyor niye çağırdı oysagibisinden söylenmeye başladı; kızın sınıfındaki arkadaşları beni tanımıyordu Allah'tan Daha Sonra o da Bilmiyorummanasında kafa salladı Dersleri de Almanca'ydı hoca o kadar iplemedi zaten Daha Sonra kızla birlikte çıktık ben bandajı cebime attım Zaten o en başından anlamıştı gülümsedi Sonradan bir kat aşağı inip kütüphanenin önündeki boşlukta durduk Bulunduğumuz yerde geniş bir kütüphane, onun yanına yabancı dil odası vardı Bu 2 odanın kapıları önünde de keza uzunca, hem geniş bir bölge vardı

Ve o lahza gelmişti konuşmaya ben başladım:

Hülya son zamanlarda o kadar görüşemiyoruz, seni dersten çıkardığım için kusura bakma Lakin ben tanıştığımızdan bu yana 4 hafta süresince epey düşündüm, geceleri kendi kendimle muhakeme yaptım, bu tarz şeyleri böyle açıkça anlatmak, ne dek doğru bilemiyorum, lakin içimde sana aleyhinde bundan böyle daha fazla sınırlandıramadığım hisler taşıyorum bunları sana daha ayrı şekilde söylemek isterdim fakat en uygun ortamı hemen yakalayabildik benzeri felek bir araya gelmemizi istemiyor gibi, daha pozitif içimde tutamıyorum, bundan böyle bana zarar vermeye başladısenden hoşlanıyorum, ilk gördüğüm günden beri

Konuşmam daha uzundu fakat bilinç altım o anıları iyice kararttığı için bu kadarını güç bela yazabiliyorum

Artık söylenebilecek ne varsa, gururum ve edebi yeteneğim elverdiği kadar söylemiştim işte, köpek gibi seviyorum, deliler gibi seviyorum, ayaklarının tabanını yalayayımdiyemezdim ya? evet ola ki durumum tam da öyleydi lakin diyemezdim beylerhanginiz diyebilir ama? kim diyebilmiş ama?

Hayatımın en kritik dakikaları için geri sayıma başlamıştım,

pot fazla büyüktü beyler,

ya her zaman

ya hiç

ya aşk

ya eziyet

Fakat böyle olamazdı ilişkiler, böyle olmamalıydı flört, böyle mi olurdu ortak sevgi?

nezaketle reddetmişti beni, benim gibi edebiyat parçalama gereği bile duymamıştıolamayız bizdiyorduyapamamdiyordu sadece
arkadaştık biz, banal arkadaş(yahut arkadaş bile olamamış mıydık), iyi çocuktum ben, iyi çocuk ve ast fakat sorun bende değil, ondaydı daima oysa gibi, ben de daha iyilerine layıktım demi

Gelirsen muhabbet ederiz takılırızdemişti en son

Daha Sonra hiç de planlamadığım cümleler kurmaya başladım:

Neyiz biz seninle? buna bir karar verelim önceya da vermeyelim, sen böyle mutluysan, oynamaktan, oynatmaktan zevk alıyorsan ona da hürmet duyarım çünkü benim ne düşündüğüm de, ne hissettiğim de en aptal adamın bile anlayacağı kadar net ortada, üstelik seni çözebilsek? neyse ya, ben gene abuk subuk konuşuyorumen iyisi ben seni bundan böyle daha artı tutmayayım Dersine git hadi bundan böyle

Tahmin ettiğim üzere, bazı şeyleri hatalı anlamıştı evetve tıpatıp benim eksik önceki itirafım gibi, o da küçük çaplı, ironiyle girift bir şekilde duygularını dışa vurmuştu

Pişmanlık ve utanç duyguları, az önceki hoş duygularımın yerini almaya başlamıştı

Sonra o sınıfına gitti ben de artık daha fazla okulda duramazdım

Dışarıda çıkmalıydım bir lahza önce, acı acı gülümsüyordum,

Al sana aşk!Al sana sevgi! nasıl hoşuna gitti mi?diyordu beynimin derinliklerinden bir ses Buldun mu aradığın mutluluğu, peri masalın reel oldu mu?

Üst Alt