Son Konu

Orman Meyveli Kakaolu Pasta

elektronikci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

Orman Meyveli Kakaolu Pasta Tanımı İçin Malzemeler

Keki için;
  • 3 adet yumurta
  • 1 su bardağı şeker
  • 1 su bardağı süt
  • 1 su bardağından biraz eksik sıvı yağ
  • 1 paket kabartma tozu, 1 paket vanilya
  • 2 yemek kaşığı kakao
  • Yaklaşık 250 gram un (kıvamına göre)
Arası için;
  • 2,5 su bardağı süt
  • 1 paket Dr. Oetker orman meyveli puding
  • 1 paket Dr. Oetker krem şanti
  • Parça çikolata
Keki ıslatmak için;
  • 1 tatlı kaşığı granül kahve
  • 1 çay bardağı sıcak su
Çikolata sosu için;
  • 2.5 su bardağı süt
  • 3 yemek kaşığı toz şeker
  • 1.5 yemek kaşığı mısır nişastası
  • 1 tatlı kaşığı tereyağı
  • 60 gram sütlü çikolata

Orman Meyveli Kakaolu Pasta Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır

Selaam, tadı damakta kalan bir pasta tanımı ile geldimm
  1. 3 yumurta, vanilya ve şekeri çok yeterli bir halde çırpıyoruz. Sütü ve yağı ekleyip güzelce karıştırıyoruz.
  2. Kakao, un ve kabartma tozunu da ekliyoruz. Ben unu eleyerek yavaş yavaş ekledim bu sayede kek hamurum topak topak olmadı. Kalıbımı teremyağ sıvı margarin ile yağlayıp üzerine de bir ölçü un serpiyorum yapışmaması için, 180° fırında yaklaşık 35 dk pişiriyoruz.
  3. Pişen keki kalıptan çıkarmadan evvel birinci sıcaklığının geçmesini oda sıcaklığına gelmesini bekliyoruz.
  4. Kekimizin pişmesini beklerken bir yandan da pudingimizi bir tencereye alıp pişiriyoruz, orta ateşte pişene kadar karıştırıp kaynadıktan ve kıvamını aldıktan sonra altını kapatıp aralıklarla karıştırarak soğumaya alıyoruz.
  5. Güzelce soğuduktan sonra bir paket krem şanti ekleyip blenderdan geçiriyoruz, buzdolabında 30 dk bekletiyoruz.
  6. Vee çikolata sosumuz için de bütün materyalleri küçük bir tencerede birleştirip, orta ateşte karıştırarak kıvam almasını sağlıyoruz.
  7. Kaynayan sosumuzun altını kapattıktan sonra orta ara karıştırarak soğumasını sağlıyoruz.
  8. Ortadan ikiye kestiğimiz kekimizi kahve ile biraz ıslattıktan sonra alt kesimin üzerine pudingimizi güzelce yayıyoruz, ben modül çikolata kullandım meyvelerle de renklendirebilirsiniz.
  9. Daha sonra üzerine ıslattığımız ikinci parçayı koyup üzerine ve kenarlarına kalan pudingimizi yayıyoruz.
  10. Çikolata sosunu da dilediğiniz üzere döküp şekillendirebilirsiniz, ben üzerine tekrar çikolata kullandım son olarak 1-2 saat buzdolabında dinlendirdikten sonra pastamız servise hazır.
Biz tadına bayıldık, sizlere de şimdiden afiyet olsunn

Bu tanım Dr. Oetker pudingli tarifler yarışına katılmıştır. Sen de katıl ödül kazanma bahtı yakala.

Orman Meyveli Kakaolu Pasta Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Üst Alt