Son Konu

Özgür Duran'ın Ailesinden Kadir Şeker'in Tahliyesine Tepki: 'Kendi Adaletimi Kendim Sağlarım'

teknolojiuzmani

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

Kadir Şeker'in tahliye kararını öğrenen Özgür Duran'ın annesi Mübeyyen Güner ve kardeşi Remzi Duran, Ankara'ya gidip Yargıtay'a itirazda bulunacaklarını söyledi. Anne Mübeyyen Güner, 'Devlet bu tahliye kararıyla resmen 'Ben uğraşmayacağım kendi adaletini kendin sağla' dedi. Ben de kendi adaletimi kendim sağlarım' diye konuştu.

Ayşe Dırla'yı darp eden Özgür Duran'a mahzur olmak isterken kalbinden bıçaklayıp öldürdüğü gerekçesiyle 12,5 yıl mahpus cezasına çarptırılan ve kararı Yargıtay tarafından bozulan Kadir Şeker yine yargılandı.

Cezası 10 yıl 10 aya düşürülen ve tutukluluk halinin devamına hükmedilen Şeker'in avukatları itirazda bulundu. İtiraz, Konya 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilirken, Şeker hakkında tahliye kararı verildi.

"O çocuk içeride nefes alacak, dışarıda değil"

Özgür Duran'ın annesi Mübeyyen Güner ve kardeşi Remzi Duran tahliye kararını Antalya'daki konutlarında öğrendi. 

Kararı duyunca sonlarına hakim olamadığını ve itiraz etmek için hazırlık yapmaya başladığını anlatan anne Mübeyyen Güner, 'Kadın tabirinde Özgür'ün şiddet uygulamadığını söylüyordu. Bunları görerek nasıl tahliye verirler? Adalete artık inanmıyorum. Bu katil yüzünden sanık olarak yargılanacağım. Katil hür bırakılacak o denli mi? Kimse katil değil artık herkes kahraman. Devlet bu tahliye kararıyla resmen 'Ben uğraşmayacağım kendi adaletini kendin sağla' dedi. Ben de kendi adaletimi kendim sağlarım' diye konuştu.

Adalete olan inancının bittiğini lisana getiren Remzi Duran da karara itiraz etmek için Ankara'ya gidip Yargıtay'a itirazda bulunacağını söyledi. 

Adalet ararken adaleti büsbütün kaybettiklerini söyleyen Duran, 'Tüm cezaevindeki mahkûmlara sesleniyorum. Onlar da kahraman. Bu vakte kadar devletime güvenmiştim. Avukatımla da görüştüm itiraz edeceğiz. O çocuk içeride nefes alacak, dışarıda değil' dedi.

Üst Alt