Son Konu

Payitaht Abdülhamid'in yıldızı Özlem Conker'in yeni mesleği şaşırttı!

klimaci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
payitaht_abdulhamidin_yildizi_ozlem_conkerin_yeni_meslegi_sasirtti_1649530946_2019.jpg

Son olarak Payitaht Abdülhamid dizisinde Bidar Sultan karakterine hayat vermiş olan Özlem Conker yeni mesleğiyle herkesi şaşırttı. 48 yaşındaki Conker, "Artık başka bir projenin içindeyim, ama dizi ve film sektörüyle ilgili değil" yanıtıyla şaşırttı.

Kınalı Kar dizisiyle büyük bir çıkış yakalayan ünlü oyuncu Özlem Conker, radikal bir kararla oyunculuğa ara verdi. Payitaht Abdülhamid dizisinde Bidar Sultan ile izleyici karşısına çıkmış olan Özlem Conker, yeni mesleği ile şaşırttı. Conker, "Artık başka bir projenin içindeyim, ama dizi ve film sektörüyle ilgili değil" açıklamasında bulundu.

83suH_1649531061_163.jpg
özlem conker

ÖZLEM CONKER'İN YENİ MESLEĞİ

Özlem Conker, yeni mesleği hakkında şunları söyledi: "Önce Karagül, ardından Payitaht Abdülhamid gibi yıllarca süren uzun soluklu dizilerle ekranda olunca, biraz yüzümü dinlendirmek istedim. O yüzden Payitaht Abdülhamid'de işim bitince bir dinlenme süresi verdim kendime. Oyunculuk anlamında dinlenirken boş durmak istemedim. İç mimarlık okumak istiyordum. Üniversite sınavlarına girip, Mimari Restorasyon bölümünü kazandım. Girdiğim bölüm iki yıllık. İlk yılım olmasına rağmen, bayağı yoğun geçiyor.

zqre2_1649531173_6421.jpg
özlem conker

"Mimari restorasyon; Türkiye'deki tarihi kültür varlıklarını korumayı ve gerekirse restore etmeyi öğreten bir bölüm. Nesneleri değil; sadece mimari varlıkları kapsar. Ayrıca uluslararası alanda da çalışma imkanı sunar. O nedenle tarihi kültür varlıklarımızda geçiyor derslerin çoğu. Buram buram tarih kokan binalarda olmayı ve konunun uzmanlarından bilgi almayı çok sevdim. Gördüğüm eğitimden keyif alıyorum. Bölümümü bitirmek ve sonrasında oyunculukla birlikte bu mesleği yapmak istiyorum"

Üst Alt