Son Konu

pc açılışta takılıyor

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Sanırım elektrik akımı kurbanlarına bende eklendimGeçen akşam elektrik iki defa üstüste hemen gitti geldiBende üşenip bir daha gitmez diye pc yi kapatmadım 3gidişten sonra açınca işletim sistemi(xp home) direkt açılmayıp bana güvenli mod ve diğerlerini gösterip hangisinden açalım dediÖnce olağan şekilde ardından güvenli modda aç denemelerimin her ikisinde de mavi ekran çıktıYanlış hatırlamıyorsa unmountablebootvolume diye bir şey yazıyor ardından windows bir hata gördüğü için açamıyor yazılım ve donanım yüklemelerinizi kontrol edin türünden bir hata yazıyorduFormatlayıp yeniden kurmaya karar verdimBios u açınca sadece şifre ile ilgili kısımlar gözüküyorduYani sadece iki üç tane seçenek vardıBios pilini çıkarıp yeniden taktım bu defa bütün seçenekler geri geldiFirst boot u cd rom yapıp yüklemey başladıTamam artık oldu derken iş yine berbat olduHepinizin bildiği gibi Format atıp gerekli dosyaları yülkedikyen sonra yeniden başlıyor xp arayüzü çıkıyor ardından windows dünyasına hoşgeldiniz falan diyorYüklemenin bitimine 39 dakika falan derken bir hata mesajı daha çıktıi386 klasörü altında bir dosya yanlış bir işlev yürüttü falan dediTekrar denedim hep aynı yerde hata verdi
Anlayabildiğim kadarıyla iki seçenek var
1si pc donanımlarından birisi zarar gördü 2si ve zayıf ihtimal benim windows c sinde bir sorun var
pc de iki adet ram var birisi 256 diğeri 128128 olan noname adi bir ram olduğu için belki bu yanmıştır diyerek çıkarıp tekrar açmayı denedim ama sonuç değişmedi

Üst Alt