Son Konu

PC İLE BAŞIM DERTTE fİNALLERIM var Çoook Acill Yardım edin

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Merhabalar Umarım derdime bir çare bulabilirsiniz

Öncelikle Acer Aspire 5100 Serisi birnotebook aldım ve 2ci yılıma girdim 1 kere anakart yanması yaşadım ve de teknik servise gitti geldi makinam herhangi bir değişiklik olmadı ama son 23 aydır acayip bir kasma oluyor her konuda pc geç açılıyor uzun sürede kapanıyor sürekli virüs taraması yapıyorum KAspersky kullanıyorum

Özelliklerine gelince pcnin
AMD Turüon 64x2 2 ghz 2x512 L2 Cache
Up to 896MB Ati mobility Radeon X1300 ekran kartı
2 Gb DDr var

Mimarı ve mühendislik programlarıyla çok fazla çaliştim son 12 aya kadarda autocad e bile kasmaya başladı pc Pcimde CS Source 2 versiyeonun çok rahat bile oynayabilirken artık kasmalardan doalyı oynayamaz hale geliyorum, Pes 2008 i sorunsuz bir halde oynarken şimdi u ilk yüklediğim zamanlar çok rahat kasmadan oynuyordum ama şimdi mümkünatı yok oynayamıyoum ve artık pc çok çabuk ve yüksek derecede ısınıyor Elimi bile değdiremiyorum
Pcde CTRL +ALT+ DEL yaptıgım işlemlerde daha önce 2030 program çalişirken şu anda 70ten aşağda çalişmiyor ve sürekli performan %50 nin altına düşmüyor pc de ve İşlemlere baktıgımda en az 2530 kadar svchostexe uzantıda çalişan birşeyler görüyorum ilk günlerde bunda 3 tane vardi ve bunları kapatıyorum sonra tekrar kendileri aktif hale geliyorlar ve bütün svchostlar ortalama 10000 küsürle çaliştiğini gösteriyor
Svchostları : Windows Hizmetleri için Ana (SYSTEM)
Windows hizmetleri (LOCAL SERVİS)
gibi tonla svchos var bunlar mı etkili aaba pcini bu akdar kasması konusunda birde

son olarak pcime 2 gbli 2 adet ram almayı düşünüyorum destekliyor sistemim bunu ne almamı önerebilirsin birde notebooklar için satılan ramlara kit takılıyor mu

Sizlerden Ricam benim bu derdime bir çare bulmanızdır Lütfen ne yapabilirim bana bir akılverin inanki çok sıkıntıdayım şu sıralar finallerimde var yetiştirmem gereki çizimlerim vs vs

Şimdiden Çok teşekkür ederim sizlere

Sizce ne yapabilirim bu konuda

Üst Alt