Son Konu

PS Plus’ın Ağustos Ayı Ekstraları Belli Oldu

bilgisayarci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
content_62f4d84797b87_75973.jpg

Ağustos ayında PS Plus Essential ile verilen 3 oyunun ardından PS Plus Extra ve PS Plus Deluxe aboneleri için oyun kütüphanesine eklenecek 12 oyun da belli oldu.

Bu ay PS Plus Essential ile verilen Yakuza: Like a Dragon’u Yakuza Zero, Yakuza Kiwami ve Yakuza Kiwami 2’nin takip edeceği daha önceden belli olmuştu zaten. Ama listeye eklenen diğer oyunlar arasında da en az bu kadar dikkat çekebilecek isimler var.

12 oyunluk listenin tamamı şu şekilde:
  • Bugsnax (PS4, PS5)
  • Dead by Daylight (PS4, PS5)
  • Ghost Recon: Wildlands (PS4)
  • Metro Exodus (PS4, PS5)
  • Monopoly Madness (PS4)
  • Monopoly Plus (PS4)
  • Trials of Mana (PS4)
  • UNO (PS4)
  • Wheel of Fortune (PS4)
  • Yakuza 0 (PS4)
  • Yakuza Kiwami (PS4)
  • Yakuza Kiwami 2 (PS4)
Yakuza serisini zaten her fırsatta övdüğüm için bir kez daha bahsetmek ihtiyacı duymuyorum. Siz de bugüne kadar halen oynamadıysanız (ne kadar ayıp!), Yakuza 0 ile dalın olaya, sonra zaten Yakuza Kiwami 1-2 derken su gibi akıp gidecek. Yakuza 6 ile Kiryu’ya veda edecek, sonra da Yakuza: Like a Dragon ile yeni kahramanımız Ichiban Kasuga’ya merhaba diyeceksiniz, şüphem yok :)

Listedeki oyunlardan Bugsnax, çıkış yaptığı ay PS5 abonelerine ücretsiz verilmişti, şimdi her 2 konsol için de ücretsiz olarak veriliyor. Dead by Daylight için de benzer bir durum söz konusu, o da daha önce PS Plus ile verilmiş oyunlardandı, şmdi bir kez daha listede yerini alıyor.

UNO, Wheel of Fortune ve Monopoly oyunlarını bir kenara bırakıyorum, onlar biraz çerezlik kalıyor listenin geri kalanı yanında. Ama Ghost Recon severler için Ghost Recon: Wildlands’in listeye dahil olması güzel bir haber. Bu ay zaten Game Pass’e de eklenmişti, dolayısıyla Ubisoft iki tarafta da aynı oyunları ücretsiz hale getirerek yoluna devam ediyor diyebiliriz.

JRYO severler için Trials of Mana da güzel bir tercih, bugüne kadar Trials serisine bulaşmamış olanlar için de güzel bir başlangıç olabilir.

Ve son olarak da Metro Exodus’tan söz etmek lazım. Benim için Metro serisinin de serinin şimdilik son oyunu olan Metro Exodus’un da yeri ayrıdır; incelemesinde de sonradan yazdığım “Neden Çok Sevdim” yazısında da yeterince anlattım zaten. Siz de hazır böyle bir fırsat varken mutlaka bir şans verin. Bu arada oyunun ilk versiyonu da zaten yeterince iyiydi, ama PS5 versiyonu da ayrıca bir şansı hak ediyor, söylemeden geçmeyeyim istedim.

Görüldüğü gibi, Sony bu ayı da sağlam oyunlarla doldurdu. Önümüzdeki aylarda da benzer performanslar bekliyoruz. Game Pass – PS Plus rekabeti biz oyun severler için gayet güzel bir tablo doğurdu gibi, ne dersiniz sevgili Oyungezerler?

Üst Alt