Son Konu

PUBG Arkadaş Silme Nasıl Yapılır?

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

İnsanların birbirini oyundan arkadaş olarak ekleyip, konuşması ve birlikte oyun oynaması gerçekten çok hoş bir olay. Esasen rastgele karşılaştığın birini arkadaş olarak ekleyip birlikte oyun oynamak, hatta bu arkadaşlığı gerçek hayata indirgemek gibisi yok değil mi? Şahsen bu yol ile çok arkadaş edindim, hâlâ da edinmeye devam ediyorum.

Bazen biz istemesek de yanımızdaki bireyden yani arkadaş eklediğimiz o beşerden pek haz alamıyor, birlikte beklediğimiz kadar eğlenemiyoruz. Durum bu türlü olunca o kişiyi arkadaşlıktan çıkarmak hatta tahminen engellemek istiyoruz. Bugün sizinle birlikte gereksiniminizin olmamasını dilediğim o mevzuya değineceğiz. Gelin PUBG arkadaş silme nasıl yapılır birlikte öğrenelim.

PubG arkadaş silme nasıl yapılır? 

Adım #1: Sol üstten profil fotoğrafınızın altındaki kutucuğa tıklayın

Adım #2: Karşınıza gelen ekrandan ‘Friends’ sekmesine tıklayın

Adım #3: Silmek istediğiniz arkadaşınızın üstüne tıklayarak yanındaki kutucuğa gelin

Adım #4: Sileceğiniz şahısların yanındaki kutucuğa tıklayarak işaretleyin ve ‘Delete’ butonuna basın

Adım #5: Karşınıza çıkan ‘Delete Friend?’ sorusuna ‘OK’ butonuna basarak karşılık verin

İlk olarak, PUBG arkadaş listesini nerede görebiliriz?

6ce34ea300f1b0b87afe2c36e52a18ecc6cf8fac.jpeg

PUBG’de arkadaş listesini oyunu açtığınızda ana ekranın sol üst tarafında profilinizin ve isminizin gözüktüğü yerin altında kutucuklar halinde görebilirsiniz. O kutucuklara tıklayarak arkadaşlarınızla konuşabilir, oyuna davet edebilir, onları silebilir hatta isterseniz engelleyebilirsiniz. Unutmayın arkadaş listenize eklediğiniz şahıslar sizinle bağlantıya geçebilir, oyuna davet edebilir hatta siz oyundayken hangi haritayı oynadığınızı görebilir. Bunları dikkate alarak kötü niyetli bireyleri arkadaş olarak eklemeyin, oyun tecrübenizi makus istikamette etkilemesin.

Peki PUBG arkadaş silme nasıl yapılır?

Adım #1: Sol üstten profil fotoğrafınızın altındaki kutucuğa tıklayın

6ce34ea300f1b0b87afe2c36e52a18ecc6cf8fac.jpeg

Bunu yaparak arkadaşlar listemizi yani silmek istediğimiz şahısları göreceğiz akabinde bir sonraki sürece geçeceğiz.

Adım #2: Karşınıza gelen ekrandan ‘Friends’ sekmesine tıklayın

6970b0124e96cb8d0f8989ea7d12dbff2537877b.jpeg

Bu sekmeye geldiğimizde, PUBG hesabınıza daha evvel arkadaş olarak eklediğiniz öbür oyuncuları görüntüleyebileceksiniz. Hatta arkadaşlarınız o esnada etkin olduklarında, onlar ile anlaşarak bir arada yeni bir oyuna başlayabilirsiniz.

Adım #3: Silmek istediğiniz arkadaşınızın üstüne tıklayarak yanındaki kutucuğa gelin

e23601cc82561a7b9b07027d1c7b88ab272b5f45.jpeg

Bu adımda sileceğiniz kişinin üstüne tıklayarak yanındaki kutucuğu görüntülüyoruz. Bu biçimde seçim yapabilecek ve istediğimiz bireyleri silebilecek pozisyona geleceğiz.

Adım #4: Sileceğiniz şahısların yanındaki kutucuğa tıklayarak işaretleyin ve ‘Delete’ butonuna basın

78846e5b048d730a74b547630b195153a356d965.jpeg

Yandaki kutucuğa tıklayarak işaretleyeceğiz ve ‘Delete’ butonuna basarak silme sürecini başlatacağız. İsterseniz birden fazla kişiyi seçebilir ve çoklu bir halde silme sürecini gerçekleştirebilirsiniz.

Adım #5: Karşınıza çıkan ‘Delete Friend?’ sorusuna ‘OK’ butonuna basarak karşılık verin

b4d9aff3a31be5613aad4031cfd8ab437e76cfb8.jpeg

Son adıma geldik. Karşımıza çıkan ‘Delete Friend?’ sorusuna ‘OK’ diyerek arkadaşımızı muvaffakiyetle silmiş olduk. Tebrik ederim istemediğiniz arkadaşlarınızı silerek onlardan kurtuldunuz.

PUBG engellenenler listesi nerede görülür?

2fa27b8c302fc47ccc6da52350f5d9f618e4cbe2.jpeg

PUBG engellenenler listesini sol üstteki profil sekmenizin altında gözüken kutucuklara tıklayarak akabinde açılan pencerenin sağ tarafındaki üç çizgiye basarak sonra ‘Block List’ olarak gözüken butona tıklayarak görebilirsiniz. Oyun stili hoşunuza gitmeyen, görgü kurallarını umursamayan oyuncuları engellediyseniz şayet bu listede görüntüleyebilir, ezkaza engellediğiniz bireyleri de bu listeden denetim ederek pürüzünü kaldırabilirsiniz.

Peki PUBG’de arkadaş engelleme nasıl yapılır?

8ee08b7e5a9e6ad092f4cad777073ef3291fbd49.jpeg
  • Adım #1: Sol üstten profil fotoğrafınızın altındaki kutucuktan arkadaş listesine girin
  • Adım #2: Engellemek istediğiniz arkadaşınızın üstüne tıklayın ve ‘Start a chat’ butonuna basın
  • Adım #3: Açılan sohbet penceresinden sol üstteki üç çizgiye tıklayın
  • Adım #4: Sağ tarafta engellemek istediğiniz arkadaşınızın profili gözükecek, profilin altında ‘Block Player’ yazan butona tıklayın
  • Adım #5: Engellemek istediğinize dair emin olup olmadığınızı soruyor, ‘OK’ butonuna basarak engelleyin
Adım #1: Sol üstten profil fotoğrafınızın altındaki kutucuktan arkadaş listesine girin

76b94f4d1d2b2e118338b4b8b0f9ee4ad7defcbc.jpeg

Profil fotoğrafınızın altındaki kutucuklarda arkadaşlarınızı göreceksiniz, o kutucuğa tıklayarak arkadaş listenize giriş yapın ve arkadaşlarınızı ayrıntılı bir biçimde görüntüleyin.

Adım #2: Engellemek istediğiniz arkadaşınızın üstüne tıklayın ve ‘Start a chat’ butonuna basın

6ec9682e452a840f0f0319e2cf41cc8cee78a534.jpeg

Engelleyeceğiniz kişinin üstüne tıklayarak profil sekmesinin açılmasını sağlayın. Açılan profil sekmesinde sohbet başlatabilmek için ‘Start a chat’ butonuna tıklayın.

Adım #3: Açılan sohbet penceresinden sol üstteki üç çizgiye tıklayın

7b2e386a76f4537716b75e568af887d866fde390.jpeg

Açılan sohbet penceresinin üst kısmında üç çizgi göreceksiniz. Bu üç çizgiye tıklayın ve sağ tarafta profil detaylarını görüntüleyeceğiniz bir ekran gözükecek.

Adım #4: Sağ tarafta engellemek istediğiniz arkadaşınızın profili gözükecek, profilin altında ‘Block Player’ yazan butona tıklayın

f83222772f51db75fccbacc07f1e234a93990791.jpeg

Profil detaylarını görüntülediğimiz kişiyi engelleyebilmek için açılan sekmede ‘Block Player’ yani ‘Oyuncuyu Engelle’ butonuna tıklamalısınız.

Adım #5: Engellemek istediğinize dair emin olup olmadığınızı soruyor, ‘OK’ butonuna basarak engelleyin

4d808b25f14b9ecfcf3a760cf2ce09c0587656ea.jpeg

Son kere, emin olmak gayesiyle engellemek isteyip istemediğinizi soracağı bir ekran belirecek, o ekranda da engellemek istediğiniz için ‘OK’ yani ‘Tamam’ kutucuğuna tıklamalısınız. Tebrik ederim arkadaşınızı başarıyla engellediniz.

Eğer dünyanın en tanınan battle royale oyunlarından biri olan PUBG Mobile’da çaylak bir oyuncuysanız ve birlikte oynadığınız arkadaşlarınız sizi sinirlendirmişse arkadaş silme nasıl yapılır, arkadaş engelleme nasıl yapılır hususlarını ele alan bu rehberimiz size ziyadesiyle kolaylık sağlamıştır. Gördüğünüz üzere çok kolay bir halde arkadaşlarınızı nasıl sileceğinizi hatta engelleyeceğinizi gösterdik. Tüm bunlar sadece birkaç buton yardımıyla gerçekleşiyor.

Üst Alt