Son Konu

Resim oğretmenliği hakkında bilgi

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
41
Credits
-6,413
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
lise mezunuyum iki yıl sitilistlik eğitimi aldım sertifikam var merak ediyorum Resim oğretmenliği hakkında bilgi alabilirmiyim sizlerden tşkler

Cevap: Resim oğretmenliği hakkında bilgi

Resim Oğretmeni Mesleği ve Ozellikleri
Calıştığı eğitim kurum ya da kuruluşunda; oğrencilere ya da yetişkinlere, resim grafik ile ilgili eğitim veren kişidir

GOREVLER

Resim grafik ile ilgili hangi bilgi, beceri, tutum ve davranışların, hangi yaş duzeylerindeki oğrenci gruplarına hangi yontemlerle kazandırılacağı, MEB tarafından onaylanan oğretim programları ve ilgili mevzuatta belirtilmiştir

Resim grafik oğretmeni, bu program cercevesinde,

Eğitiminden sorumlu olduğu grubun duzeyine uygun bir calışma planı yapar,

Sorumlu olduğu atolye, laboratuar, işlik vb yerleri surekli olarak eğitime hazır durumda bulundurur (Gerektiğinde kullanılan alet ve makinelerin bakımlarını ve basit onarımlarını yapar)

Kendisine ayrılan ders saatlerinde calışma planını uygulayarak oğrencilere alanı ile ilgili bilgi ve beceri kazandırır,

Oğrencilerin başarılarını değerlendirir, başarıyı artırıcı onlemler alır,

Eğitici kol calışmalarında gorev alarak oğrencilerin yeteneklerini geliştirici etkinlikler duzenler,

Oğrencilerin gelişimlerini izler, sorunlarının cozumune yardımcı olur,

İşletmelerde uygulama yapan oğrencilerin calışmalarını izler, ilgililere rehberlik eder,

Nobetci olduğu gunlerde, okulun duzen ve disiplinini sağlamak uzere gorev yapar,

Sınıf oğretmeni olarak, oğrencilerin alan ve ders secmelerine yardımcı olur, yonetimle ilişkilerini sağlamaya calışır

Üst Alt