Son Konu

Sadece Dua Ederek Hayırlı Bir Eş Adayı Bulabilir miyiz?

Profösör

(¯´•._.• Site Yetkilisi•._.•´¯)
Tepkime
14
Web
bilgilihocam.com
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Hayırlı çalışmalar Hocam; Ben dua ederken sadece kendime dua etmiyorum özellikle yakınlarıma da çok dua ediyorum. Ben kendimden çok başkalarını da düşünen birisiyim. Hayvanları çok seven onları öpen bir kişiliğe sahibim. Hocam başkasını memnun edeyim derken bir de baktım ömür geçiyor çok da şey yaşamadan. Örneğin benim hiç kız arkadaşım olmadı. Aslında çok da sosyalleşemeyen birisi oldum. Ama namazlarımı kılar, oruçları mı tutar. Dinime düşkün birisiyim. Yani benim bir kız arkadaşım yok cesaret edemedim bu güne kadar birisine açılmaya hep platonik dedikleri tek taraflı oldu. Ben sürekli dua ediyorum Allah’ım bana hayırlı olacak bir eş nasip ve ihsan eyle yarabbim diyorum.

Benim için hayırlı olacak eş adayını bulmak için bana sebepler, imkanlar yarat yarabbim diyorum. Şimdi hocam ben burada bir müdahale de bulunmadan sadece Allah’tan istiyorum. Sebepleri de Allah’tan istiyorum acaba burada mı yanlış yapıyorum. Yani ben hiç bir şey yapmıyor muyum? Amacım dualarla karşıma hayırlı olacak birinin çıkması. Hocam ben nerede yanlış yapıyorum. Ben kız arkadaştan çok evlilik için hayırlı birinin çıkmasını istiyorum. Saygılarımla…

Dua ile Hayırlı Bir Eş Adayı Bulabilir miyiz? Sorusunun Cevabı​

Değerli ziyaretçimiz, bazı insanlar sizin bahsettiğiniz gibi bir yapıya sahiptir. Yani başkaları için kendilerini sıkıntıya sokmaktadırlar. Fakat şunu unutmayın ki Müslüman tabi ki fedakar olmalı hatta başkalarını kendinden önce görebilmelidir, ama asla bunları yaparken nefsine zulüm etmemelidir. Dolayısı ile kendinize haksızlık etmemelisiniz. Bununla birlikte tabi ki hayırlı bir eş bulabilmeniz için dua çok önemlidir. Fakat sadece dua ederek beklemek İslam inancında yanlış bir tutumdur. Bir Müslüman önce dua etmeli ve daha sonra çevresinde hayırlı kısmetler aramalıdır. Zira bu dünya sebeplere bağlıdır.

Yüce Mevla’mız örneğin bu duanızı kabul ettiğinde bir anda kapınızı çalan hayırlı bir eş karşınıza çıkmayacaktır. Yüce Mevla’mız duanızı kabul ettiğinde karşınıza sebepler çıkaracaktır. Siz ise ancak sebepler ile dilediğiniz gibi hayırlı bir eş bulabilirsiniz. Yüce Mevla’mız dualarınızı kabul eylesin ve size hayırlı bir eş nasip eylesin.

Kızlar Nasıl Kısmet Arasınlar?​

Hocam iyi hoş demişsiniz de bu sadece erkekler için. Kızlar da mı kısmet aramak için çıksın. Dua etmekten başka çaremiz yok ki bizim bayan olarak mecbur evde oturup bekleyeceğiz.

Cevap: Kızların kısmet aramasıda kız gibidir. Nasıl diyeceksiniz ki bu gayet basittir. Kaltılmış olduğunuz düğünlerde, gittiğiniz misafirliklerde veya evinize gelen misafirlere terbiyeli, ahlaklı ve ilgili davranışlarınız aslında bir kısmet arayışıdır. Erkek çocuklarına hayırlı bir kısmet arayan aileler eğer kısmetinizde var ise sizin güzel ahlakınızı fark ederek kendi çocuklarına veya sevdikleri yakınlarına sizi tavsiye edecektir.

Beni Sevmesi İçin Dua Ediyorum Kabul Olur mu?​

Ben birini seviyorum ama o beni sevmiyor benim onu sevdiğimi bildiği halde hep kalbimi kırıyor. Ben ama bir türlü vazgeçemiyorum hep dua ediyorum beni sevmesi için duam kabul olur mu?

Cevap: Birinin sizi sevmesi için dua edebilirsiniz bunda bir mahsur yoktur. Ancak duanızın kabulü Yüce Mevla’mıza kalmış bir durumdur. Yüce Mevla’mız hiç bir duayı geri çevirmemektedir. Ancak sadece siz istiyorsunuz diye size hayırsız olacak bir duayı da kabul etmeyecektir. Dolayısı ile duanız kabul olursa bu o kişinin sizin için hayırlı olduğunu, eğer kabul olmaz ise bu o kişinin sizin için hayırsız olduğunu göstermektedir.

Üst Alt