Son Konu

Sadri Alışık vefatının 26. yılında anılacak

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
sadri_alisik_vefatinin_26_yilinda_anilacak_1615987442_3064.jpg

Türk sinemasının büyük oyuncularından Sadri Alışık, vefatının 26. yılında mezarı başında anılacak. Anma merasimi bu yıl pandemi tedbirleri sebebiyle yalnızca aile ortasında gerçekleşecek.

Türk sinema ve tiyatrosunun unutulmaz isimlerinden Sadri Alışık, 18 Mart 1995 tarihinde vefat etmişti. 26 yıldır her 18 Mart'ta kabri başında ailesi, dostları ve sevenlerinin iştirakiyle anılan Alışık bu yıl, dünyayı etkileyen pandemi nedeniyle yalnızca aile içinden sonlu iştirakçiyle anılacak. Alışık'ın kendisi üzere aktör olan oğlu Kerem Alışık babası hakkında şu cümleleri kurdu:

'Çok özlüyorum, çok çok özlüyorum, diyeceklerim bu kadar net, derin ve kısa… Ateşini, şavkını, şevkatini, sesini, soluğunu, merhametini özledim. Allah her şeyin sabrını veriyor ancak hasret duygusu insanı çaresiz bırakıyor. Cemal Süreya’nın dediği üzere ‘kalbime batana hasret demeselerdi bıçak derdim. Uğraşımızla, sevdamızla, vefamızla, duamızla;  selamını gözümüzde, ışığını kalbimizde, Sadri Alışık’ı başımızın üstünde taşımaya devam edeceğiz.'

Üst Alt