Son Konu

Samsung Galaxy S10 Lite Android 13 güncellemesi alırken, Galaxy S10 neden alamıyor?

Garfield

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
android-13-guncellemesi-alacak-galaxy-s10-modelleri-belli-oldu-1Ryp.jpg

Samsung, yazılm kalitesi ve dayanağı konusunda yıllar içinde çok gelişti. Son aygıtları için artık 4 yıla kadar Android işletim sistemi güncellemesi kelamı veren Güney Koreli şirket, böylelikle Google’ın Pixel telefonları için uyguladığı güncelleme siyasetinden daha âlâ hizmet vermeye başladı diyebiliriz. O nedenle Samsung sahiplerinin güncelleme konusunda başı rahat. Lakin şirketin son modellerinden Galaxy S10 Lite biraz baş karışıklığına sebep olmuş durumda.

Duyuruya nazaran Galaxy S10 Lite Android 13 güncellemesini alacak, lakin daha eski ve devrine nazaran amiral gemisi olan kıymetli modeller Galaxy S10e, Galaxy S10 ve Galaxy S10+ bu güncellemeyi almayacak. Pekala, neden?

Samsung’un güncelleme siyaseti, fiyatlandırma ve donanım özelliklerinden çok, eserin piyasaya çıktığı vakte endeksli. Örneğin Galaxy S10e, Galaxy S10 ve Galaxy S10+ piyasaya çıktığında Android 9 işletim sistemini kullanıyordu. Bu nedenle 3 Android işletim sistemi güncellemesi alıyorlar: Android 10, Android 11 ve Android 12.

Galaxy S10 Lite ise 2020’nin başlarında piyasaya çıkan bir model ve Android 10 işletim sistemiyle satışa çıkmıştı. Bu nedenle telefon Android 13 güncellemesine kadar ulaşabilecek.

Evet, daha ucuz ve öteki Galaxy S10 modellerine kıyasla alt düzey bir telefonun Android 13 güncellemesi alması haksızlık üzere görünüyor. Fakat Samsung’un güncelleme siyasetinin esere endeksli olmaması da kullanıcı açısından çok adil.

Üst Alt