Son Konu

Samsung onayladı: One UI 4.1.1 geliyor! Hangi cihazlar alacak?

Welcome! You have been invited by chatgpt to join our community. Please click here to register.

dagcı

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

Samsung, geçtiğimiz Şubat ayında piyasaya sürdüğü S22 serisiyle birlikte One UI 4.1 arayüzünü de yayınladı. Sonraki 4 ay boyunca içerisinde de adım adım diğer cihazlarına bu güncellemeyi sundu. Bugün ise bir diğer büyük güncelleme paketi olan One UI 4.1.1 için Samsung cephesinden doğrulama geldi.

Samsung, One UI 4.1.1 sürümünün bu yıl geleceğini doğruladı!

Samsung, One UI 4.1.1 sürümünün bu yıl sonuna kadar geleceğini doğruladı. Üstelik bu arayüzün, şirketin yeni nesil katlanabilir telefonları olan Galaxy Z Fold 4 ve Galaxy Z Flip 4 için düzenleyeceği tanıtım etkinliği sırasında piyasaya sürülebileceği söylendi.
samsung-one-ui-4-1-1-2.jpg
Fakat Android 13’e geçiş bu arayüz ile birlikte olmayacak. Zira Samsung’un planlarına göre bu hamleyi One UI 5’e saklıyor olması muhtemel. Öte yandan One UI 4.1.1’e dönecek olursak, bu sürüm tüm cihazlara gelmeyecek.

Birinci etapta Samsung, beklenildiği üzere Galaxy S22 serisi için gönderim yapmaya hazırlanıyor. Daha sonra ise Galaxy S21 ve Galaxy Note 20 modellerine verilecek. Tablet tarafındaysa şu an için yalnızca Galaxy Tab 8 serisinin alacağı biliniyor. Fakat 2. veya 3. etapta Tab S7 modelleri de bulunacak. Tab S6 ise uzun bir süre belirsizliğini koruyacak.

Buna ek olarak Samsung, önümüzdeki Temmuz ayında yeni Android 13 işletim sistemi üzerine geliştirilen Une UI 5 arayüzünün beta programını başlatabilir. Bu durumda katlanabilir cihazlara One UI 4.1.1 sürümü gelmeden One UI 5’i deneyimlemek mümkün olacak.
samsung-one-ui-4-1-1-3.jpg
Fakat sürüm olmadığı için beta programlarında çeşitli problemler yaşayabileceğinizi ve olası bir veri kaybı sonunda markaların sorumluluk almayacağını belirtelim. Bu nedenle kullanmadığınız veya önemli verileri saklamadığınız 2. bir cihazınız varsa, onu kullanmanız tavsiye ediliyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Üst Alt