Son Konu

Samsung ve Google İş Birliğinin Gelecek Dönem Planları ve Yenilikleri Açıklandı

teknoloji

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Samsung-Electronics-Mobil-Deneyim-Baskan-Yardimcisi-ve-Musteri-Deneyimi-Birimi-Baskani-Patrick-Chomet-scaled.jpg

Samsung Electronics Taşınabilir Tecrübe Lider Yardımcısı ve Müşteri Tecrübesi Ünitesi Lideri Patrick Chomet, Samsung ve Google ortasında devam eden iştiraki ve gelecekte kullanıcılara sunacakları yenilikleri kaleme aldığı çarpıcı bir makale yayınladı.

Chomet, Samsung’un Andorid ekosistemini genişletmek üzere devam eden çalışmalarına değindiği yazısında, bu yılın sonuna hakikat daha fazla Google uygulaması ve hizmetinin, Android akıllı telefonlarla birlikte kullanılacağını belirterek, iş birlikleriyle ilgili ipuçları da veriyor;

“Bundan sırf bir yıl evvel, Google I/O etkinliğinde Google’ın en güzel eser ve hizmetlerini Samsung’un giyilebilir yazılım ve donanım uzmanlığıyla bir ortaya getiren yeni ve ortak Wear OS platformunun duyurusunu yapma ayrıcalığına sahip oldum. Bu platform Samsung ve Google ortasındaki uzun müddettir devam eden paydaşlığın bir meyvesiydi.

Galaxy Watch4 serisinde Samsung tarafından geliştirilen Wear OS işletim sisteminin kullanılmaya başlanması her iki şirket için de çok değerli, ortak gayelerimizi yansıtan bir adımdı. Kendi Tizen tabanlı yazılım platformumuzu Google’ın işletim sistemiyle birleştirdiğimizde, Wear OS aracılığıyla genel kullanıcı tecrübesinde büyük ilerlemeler kaydedebileceğimizin farkındaydık. Wear OS, esasen hem kullanıcıların hem de tasarımcıların kendilerine has saat orta yüzleri oluşturmalarına yardımcı olduğu Watch Face Studio üzere çeşitli özelliklerin de bulunduğu ve geliştirilmeye devam ettiği bir arayüz.

Bugün geldiğimiz noktada, işbirliğimizi daha da geliştirerek, Samsung Galaxy kullanıcıları için en yenilikçi tecrübeleri ortaya koymaya çalışıyoruz. Bu bağlamda Wear OS işletim sistemi de bu işbirliğinin ne kadar kıymetli olduğunu ortaya koyuyor. Geçtiğimiz yıla nazaran üç kat daha fazla Wear OS işletim sistemine sahip aygıtın etkin olarak kullanımda olduğunu düşünürsek, Wear OS’yi büyük bir muvaffakiyet olarak tanımlayabileceğimizi düşünüyorum. Giyilebilir cihazlarımızda yakaladığımız bu büyümeyi, gelecekte gerçekleştireceğimiz daha da büyük yeniliklerin başlangıcı olarak görüyoruz.”

Giyilebilir aygıtlar pazarının öncü markalarından biri olduklarını belirten Chomet, “Samsung olarak, bu giyilebilir aygıt tecrübesinin daha fazla Android kullanıcısıyla buluşturulmasının ne derece değerli olduğunun şuurundayız. Bu tecrübeleri geliştirirken, kullanıcıların günlük hayatını kolaylaştıracak iyileştirmeleri hayata geçirmeden evvel onlara kulak veriyoruz. Wear OS işletim sisteminin geliştirilmesi, Wear OS uygulamalarını geliştiren Android geliştiricilerin, akıllı telefon uygulamalarından çarçabuk kod taşımalarına imkan sağladı. Galaxy kullanıcıları, Wear OS uyumlu bir uygulamayı Google Play Store üzerinden indirdiklerinde, tıpkı uygulamayı şayet istiyorlarsa Galaxy Watch akıllı saatlerine de indirebiliyorlar.

Samsung Galaxy kullanıcıları, bu işbirliği ve platformun sunduğu yeni özelliklerden birinci faydalanan kullanıcılar olurken, bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz en dikkat alımlı giyilebilir aygıt lansmanı olan Galaxy Watch4 serisine de imza atmış olduk. Kullanıcılarımız, bir yandan Galaxy tecrübesinin keyfini çıkarırken, bir yandan da teknoloji ile genel sıhhat ve zindelik durumlarını iyileştirmeleri için onları teşvik ediyoruz. Bu doğrultuda da kullanıcılara sunduğumuz ‘Health Connect’ uygulaması, kullanıcılarımıza bütüncül sıhhat tahlilleri sunma konusundaki gayretlerimizi gösteriyor.

İşbirliğimizin ve başarımızın birinci yılını kutlarken, Galaxy Watch4 kullanıcılarına yeni tecrübeler ve avantajlar sunarak ekosistemimizi daha da genişletiyoruz. Yaz aylarında Galaxy Watch4 kullanıcıları da artık aygıtlarına daha süratli ve daha doğal ses etkileşimleri, süratli cevaplar ve hareket halindeyken takviye sunabilen Google Asistan’ı indirebilecekler.

Çok yakında kullanıcılarımız Spotify’ı Google Asistan üzerinden kumanda ederek, yalnızca sesli komutla müzik değiştirebilecekler. Bununla da kalmıyor, yıl sonuna yanlışsız daha fazla Google uygulaması ve hizmetinin, Android akıllı telefonlarla birlikte kullanılması için çalışıyoruz. En kapsamlı ve kusursuz giyilebilir aygıt tecrübesini sunan Galaxy Watch akıllı saatler için bu uygulamaları optimize ediyoruz.

Tüm bu anlattıklarım, Google ile yaptığımız iştirakin bize neler sunabileceğinin ve kullanıcılarımızdan gelebilecek geri bildirimlerin sadece küçük bir kısmı. Galaxy Watch serisi aygıtlar, özel dizaynlarımız, güçlü saat yüzü ekosistemimiz ve bütüncül sıhhat platformumuz sayesinde, halihazırda Android akıllı telefon kullanıcılarının gözdesi. Bu seri için üzerinde çalışmaya devam ettiğimiz yeni jenerasyon inovasyonlarımız ve ekosistem genişletmelerimize ait yeni bilgileri sizlerle paylaşmak için sabırsızlanıyorum. Çok daha heyecan verici yeni haberler için bizi takipte kalın!”

Üst Alt