Son Konu

Sedat Peker, Davutoğu'nun Açıklamalarına Cevap Verdi: 'Silahlar SADAT Tarafından Organize Edildi'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-86e1600dc61bf98b6a09341ec1e1e048ff56dbe0.jpg

Sedat Peker, Ahmet Davutoğlu'nun Habertürk'te yaptığı Suriye'ye giden silahlar açıklamasına karşılık verdi. Peker, "Sayın Davutoğlu’nun söylediği çok doğru" dedi.

Organize kabahat örgütü kurmak suçlamasıyla aranan ve yurt dışında bulunan Sedat Peker, Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu'nun Habertürk'te yaptığı Suriye'ye giden silahlar açıklamasına, toplumsal medya hesabı Twitter'dan karşılık verdi.

'Sedat Peker'in argümanlarıyla MİT TIR'larının alakası yoktur'

Davutoğlu, bahse ait yaptığı açıklamada "SADAT denilen yapının hiçbir rolü yoktu. Sedat Peker'in anlattığı bağlar ağı sonradır. Başbakan iken de ne Sedat Peker ne SADAT'ın benimle hiçbir görüşmesi olmamıştır. MİT TIR'ları olduğunda Dışişleri Bakanıydım. Sedat Peker'in argümanlarıyla MİT TIR'larının alakası yoktur. Bu operasyon 19 Ocak 2014'te oldu. Sedat Peker o vakit cezaevindeydi. O silahları nasıl gönderdi oraya? 10 Mart 2014'te çıktı cezaevinden. Benim Dışişleri Bakanlığım vazifesinde MİT ve Genelkurmay bana bağlı değildi" ifadelerini kullanmıştı.

Peker, Davutoğlu'nun bu kelamlarına Twitter'dan şu cevabı verdi:

"Sayın Davutoğlu’nun söylediği çok gerçek. Görüntüde da söylediğim üzere, benim üzerimden giden silahlar SADAT tarafından organize edildi. Genelkurmayın ve MİT’in bu tertipte bir dahilliği yoktur."

Üst Alt