Son Konu

Sedat Peker'in 'Kaset' İddiasında Adı Geçen İsim: 'Ne Dediyse Doğru'

tekin

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

Organize hata örgütü başkanı Sedat Peker, eski Başbakan Mesut Yılmaz'ın kumar imgelerini teslim etmek karşılığında cezaevinden tahliye edilip beş milyon dolar aldığını öne sürmüştü. Para teslimine aracılık ettiği belirtilen Zafer Salman 'Sedat Peker ne dediyse doğrudur' dedi.

Organize hata örgütü başkanı Sedat Peker 'Deli Çavuş' isimli Twitter hesabından yaptığı bir dizi paylaşımla eski Başbakan Mesut Yılmaz ve 'beşli çete' olarak tanım edilen iş insanları ortasında yer alan Mehmet Cengiz hakkında kıymetli savlarda bulundu. 

Peker, Mesut Yılmaz'ın kumar kasetleri karşılığı çıktığını ve Cengiz'in mutabakata aracılık ettiğini iddia etti. Peker ayrıyeten muahede kapsamında maddi ziyanının karşılanması için Mehmet Cengiz'den beş milyon dolar aldığını, parayı de Cengiz ile ortak akrabaları olan Zafer Salman'ın getirdiğini anlattı.

"Zafer Salman: "Dedikleri doğru"

İddiaların odağındaki Mehmet Cengiz ve Sedat Peker'in akrabası olan Zafer Salman, Cumhuriyet'ten Rabia Azra Sözcü'ye konuştu.

Salman, 'Ben hem Mehmet Cengiz'in hem de Sedat Peker'in akrabasıyım. Peker'in halasının oğluyum, Cengiz de annemin amcasının oğlu olur. Bu kadar birbirimize yakınız. Biz bu memleket için her şeyi yapabilecek insanlarız. Sedat Peker ne dediyse doğrudur. Sedat Beyefendi bu mevzuyu gündeme getirmeseydi, ben de söylemeyi düşünüyordum. Devletin bileceği bir şey varsa savcılarla da paylaşırız. Bizde kelam namustur. Peker'in dedikleri bu vakte kadar daima hakikat çıkmıştır' ifadelerini kullandı.

İddiayı resmiyete dökecek bir evrak, manzara var mı sorusuna karşılık veren Zafer Salman, 'Belge var ya da yok. Gerekirse savcıya anlatırım. Bu hususta artık bir şey demem uygun olmaz...' dedi.

Üst Alt