Son Konu

Sevebilirmisiniz Bu Kadar

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
31
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Bir otobus durağında karşılaşmışlardı ilk kez Biri tıpta okuyordu, oburu mimarlıkta O ilk karşılaşmadan sonra, bir kere, bir kere, bir kere daha karşılaşabilmek icin, hep aynı saatte, aynı duraktan, aynı otobuse bindiler Genctiler, cok genc Birbirileriyle konuşacak cesareti bulmaları biraz zaman aldı ama sonunda başardılar İkisi de her sabah otobuse bindikleri semtte oturmuyorlardı aslında Delikanlı arkadaşında kaldığı icin o duraktan binmişti otobuse, kız ise ablasında Sırf birbirilerini gorebilmek icin, her sabah erkenden evlerinden cıkıp, şehrin obur ucundaki o durağa, onların durağına geldiklerini, gulerek itiraf ettiler bir sure sonra

Okullarını bitirince hemen evlendiler Mutluydular hem de cok mutlu Bazen işsiz,bazen parasız kaldılar ama oylesine sıkı kenetlenmişti ki yurekleri ve elleri hicbir şeyi umursamadılar Ayın sonunu zor getirdikleri gunlerde de unlu bir doktor ve unlu bir mimar olduklarında da hep mutluydular Zaman aşımına uğrayan, alışkanlıklara yenik duşen, banka hesabında para kalmadığı icin yada tam tersine o hesabı daha da kabarık hale getirmek uğuruna bitiptukeniveren sevgilerden değildi onlarınki Gunler gunleri, yıllar yılları kovaladıkca sevgileri de buyudu, buyudu

Tek eksikleri cocuklarının olmamasıydı Zorlu bir tedavi surecine rağmen cocuk sahibi olmayınca, butun mutlulukların bizim olmasını beklemek, bencillik olurdiyerek devam ettiler hayatlarına Cocuk yerine, sevgilerini buyuttuler Senin icin olurumderdi kadın, sımsıkı sarılıp adama ve adam: Hayır, ben senin icin olurumdiye yanıt verirdi hep

Bazen eve geldiğinde, aynanın uzerinde bir not gorurdu kadın, Bir tanem, kutuphanenin ikinci rafına bakKutuphanenin ikinci rafında başka bir not olurdu, Mutfaktaki masanın uzerine bak ve seni cok sevdiğimi sakın unutmaMutfaktaki masadan, salondaki dolaba sevgi dolu notları okuya okuya koşturan kadın, sonunda kimi zaman bir demet cicek, kimi zaman en sevdiği cikolatalar, kimi zaman da pahalı armağanlarla karşılaşırdı Aldığı hediyenin ne olduğu onemli değildi zaten

Hayat ne kadar hızlı akarsa aksın, işleri ne kadar yoğun olursa olsun hep birbirlerine ayıracak zaman buluyorlardı bulmasına ama kırklı yaşların ortalarına geldiklerinde, daha az calışmaya karar verdiler Adam, hastaneden ayrıldı ve muayenehanesinde hasta kabul etmeye başladı Kadın da mimarlık burosunu kapadı ve sadece ozel projelerde gorev aldı Artık daha fazla beraber olabiliyorlardı Bir gun sahilde dolaşırken, harap durumda bir ev gordu kadın, uzerinde satılıklevhası asılı olan Ne dersin, bu evi alalım mı?dedi adama Bu viraneyi yıktırır, harika bir ev yaparız Projeyi kafamda cizdim bile Kocaman terası olan, martıları kahvaltıya davet edeceğimiz bir deniz evi yapalım burayıSen istersin de ben hic hayır diyebilir miyim?diye yanıt verdi adam Amerika'daki tıp kongresinden doner donmez ararım emlakcıyı Kac para olursa olsun, burası bizimdir artık

Sadece bir hafta ayrı kalacaklarını bildikleri halde, ayrılmaları zor oldu adam Amerika'ya giderken Her gun, her saat konuştular telefonla Gozyaşları icinde kucaklaştılar havaalanında Fakat birkac gun sonra, kocasında bir tuhaflık olduğunu fark etti kadın Eskisi kadar mutlu gorunmuyor, konuşmaktan kacınıyordu Onu neşelendirmek icin, sahildeki evi hatırlattı ve cizdiği projeyi verdi kadın ama hic beklemediği bir cevap aldı: Canım, o ev bizim butcemizi aşıyor Sen en iyisi o evi unut

Mutsuzluk, mutluluğun tadına alışmış insanlara daha da acı, daha da cekilmez gelir Kadın, hic sevmedi bu beklenmedik misafiri Derdini soylemesi icin yalvardı adama, Senin icin olurum, biliyorsun, ne olur anlatdiye dil doktu boş yere Yıllardır sevdiği adam, duyarsız ve sevgisiz biriyle yer değiştirmişti sanki Ona ulaşmaya calıştıkca, beton duvarlara carpıyordu kadın, her carpmada daha fazla kanıyordu yureği

Bir gun, cocukluğunun, gencliğinin ve butun hayatının birlikte gectiği arkadaşına dert yanarken, Artık dayanamıyorum, sana soylemek zorundayımdiye sozunu kesti arkadaşı O, seni aldatıyor İş yerimin tam karşısındaki restoranda genc bir kadınla yemek yiyiyor her oğlen Sonra sarmaş dolaş biniyorlar arabaya

Sus, sus cabuk, duymak istemiyorum bu yalanlarıdiye bağırdı kadın Onca yıllık arkadaşını, kendisini kıskanmakla sucladı

Ertesi gun, oğle vakti o restoranın hemen karşısında bir koşeye sindi sessizce ve peri masallarının sadece masal olduğunu anladı Kocasının eskiden aynı hastanede calıştığı genc cocuk doktorunu tanıdı hemen Bazen evlerinde ağırladıkları kadına nasıl sarıldığını gordu adamın

Akşam kocası eve gelir gelmez, bazen bağırıp, bazen ağlayarak, bazen ona sımsıkı sarılıp bazen de yumruklayarak haykırdı suratına her şeyi İnkar etmedi adam Zamanla duyguların değişebildiği, insanların orta yaşa geldiklerinde farklılık aradığı gibi bir şeyler geveledi ağzında ve bavulunu alıp gitti evden Kapıdan cıkarken, son bir kez kucaklamak isterim senidiyecek oldu ama kadın, defoldedi nefretle

İlk celsede boşandılar Modern bir aşk hikayesinin boyle son bulmasına kimse inanamadı Arkadaşlarının desteğiyle ayakta kalmaya calıştı kadın Adamın, sevgilisiyle birlikte Amerika'ya yerleştiğini oğrendi Bazen yalnız kaldığında, onu hala sevdiğini hissedince, ağlama nobetleri geciriyor, aşkın yerini, en az onun kadar yoğun bir duygu olan nefretin alması icin dua ediyordu

Aradan bir yıl gecti Her şeyin ilacı olduğu soylenen zaman bile, kadının derdine care olamamıştı Bir sabah, ısrarla calan zilin sesiyle uyandı Kapıyı actığında, karşısında o kadını gordu Sen, buraya ne yuzle geliyorsundiye bağırmak istedi ama sesi cıkmadı Lutfen, iceri girmeme izin ver, mutlaka konuşmamız gerekiyordedi genc kadın Kanepeye ilişti ve zor duyulan bir sesle konuşmaya başladı: Hicbir şey gorunduğu gibi değil aslında Cok uzgunum ama o bir saat once oldu Gecen yıl Amerika'daki kongre sırasında oğrendi hastalığını ve yaklaşık bir senelik omru kaldığını Buna dayanamayacağını, hep soylediğin gibi onunla birlikte olmek isteyeceğini biliyordu Seni kendinden uzaklaştırmak icin, benden sevgilisi rolunu oynamamı istedi Ailesine de haber vermedi Birlikte Amerika'ya yerleştiğimiz yalanını yaydı Oysa ilk karşılaştığınız otobus durağının karşısında bir ev tutmuştu Tedavi goruyor ve kurtulacağına inanıyordu ama olmadı Gece fenalaşmış, bakıcısı beni aradı, son anda yetiştim Sana bu kutuyu vermemi istedi

Gozlerinden akan yaşları durduramayacağını biliyordu kadın Hemen oracıkta olmek istiyordu Eline tutuşturulan kutuyu acmayı neden sonra akıl edebildi İtinayla katlanmış bir suru kağıt duruyordu kutuda İlk kağıtta, Lutfen butun notları sırayla oku bir tanemdiyordu Sırayla okudu; Seni cok sevdim, Seni sevmekten hic vazgecmedim, Senin icin olurum derdin hep, doğru soylediğini bilirdimFakat benim icin olmeni istemedimŞimdi bana soz vermeni istiyorumBenim icin yaşayacaksın, anlaştık mı?son kağıdı eline alırken, kutuda bir anahtar olduğunu gordu kadın Ve son kağıtta şunlar yazılıydı:

Sahildeki evimizi senin cizdiğin projeye gore yaptırdım Kocaman terasta martılarla kahvaltı ederken, ben hep seni izliyor olacağım

Üst Alt