Son Konu

sevgi ve aşk mesajları

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
31
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
sevgi ve aşk mesajları ÜZÜNTÜLERİN KUMSALDAKİ ÜÇGENIN TABAN OLMAYAN KENARI İZLERİ KADAR HAFİF SEVİNÇLERİN OKYANUSLAR KADAR DERİN OLSUN CANIM GÖZYAŞI DÖKMEK İSTİYOR YAZMAK BAHANE BATAN GÜNEŞ UMUDUMUZ DOĞAN GÜNEŞ TESELLİMİZ OLSUN SEVMEMİŞTİM KİMSEYİ SENİ SEVDİĞİM DEĞIN ÇEKMEMİŞTİM KİMSEDEN SENDEN ÇEKTİĞİM DEK AŞKINLA SARARIP SOLACAK KADAR SEVGİNLE BAHTİYAR OLACAK DEĞIN UĞRUNA CANIMI VERECEK DEK SEVİYORUM DESEM İNANIRMISIN SEVDİM SENİ BIR KERE BAŞKASINI SEVEMEM ÇILGIN DİYORLAR BANA DESİNLER DEĞİŞEMEM HAYALLERE DALIP GİTMEM BEN ÇÜNKÜ TEK HAYALİM SENSİN BENİM! HİÇBİRŞEY İSTEYEMEM BEN ÇÜNKÜ BİRTEK İSTEDİĞİM SENSİN BENİM TALİHİM OLMADI SEVDADAN YANLAMASINA! HALK MÜZIĞI İÇİN YALNIZ 3 OLAY VARDIR DOĞMAK, YAŞAMAK, VEFAT ETMEK! DOĞDUĞUNUN FARKINDA DEĞİLDİR ÖLÜM KORKUSUYLAIZDIRAP ÇEKER VE YAŞAMAYI UNUTUR BU DÜNYADA 2 KUSURSUZ İNSAN VARDIR BİRİ DOĞMAMIŞTIR DİĞERİ İSE ÖLMÜŞTÜR TOZ PEMBE HAYALLERİMİZ VARDI PEMBESİ GİTTİ TOZU KALDI İNSAN HAYATI SORUYLA BAŞLAR SORUYLA BİTER ADINI NE KOYDUNUZ ILK SORU MERHUMU NASIL BİLİRDİNİZ SON SORU SÜKUNET HERŞEYİ CEVAPLAR BEN HER KARESİ SİYAHA BOYANMIŞ BİR BİLMECEYİM! ÇÖZMEYE ÇALIŞTIKÇA İÇİMDE KAYBOLURSUN YAŞAMAK BİR AĞAÇ GİBİ TEK VE HÜR! BİR ORMAN GİBİ KARDEŞÇESİNE! ÇİÇEKLER BİLE ÜŞÜR DONUK BAKIŞLARLA DÜŞMANIMIN NEFRETİ DOSTUMUN SEVGİSİNDEN DAHA GERÇEKTİR SEVDİĞİM İNSANLARA KIZABİLİRDİM EĞER SEVMEK BANA MAHZUN DURMAYI ÖĞRETMESEYDİ GARİBİM! NE BİR GÜZEL VAR AVUTACAK GÖNLÜMÜ BU ŞEHİRDE NEDE BİR TANIDIK ÇEHRE BİR TREN SESİ DUYMAYA GÖREYİM İKİ GÖZÜM İKİ ÇEŞME! EY GENÇ! HANİ MİLLETİN ELİNDEN TUTUP KALDIRACAKTIN SÖZDE! NASILDA DALIVERMİŞSİN O KALKILMAZ UYKUYA! YAŞADIĞIM HİÇBİR ŞEYDEN PİŞMAN DEĞİLİM ÖFKEM YAŞAYAMADIKLARIMA! KUŞLAR GİBİ UÇMAYI BALIKLAR GİBİ YÜZMEYİ ÖĞRENDİK AMA GIDERKEN KOLAY BİR SANATI UNUTTUK KARDEŞÇE YAŞAMAYI! HAYATI SEVİYORUM LAKIN SEVGİM KARŞILIKSIZ KALBİM 24 SAAT HİZMETİNİZE AÇIKTIR BIÇARE KALDIĞINIZDA BİLİNKİ TEDAVI SİZSİNİZ AKLIMIZ EN BÜYÜK SERVETİMİZDİR LAKIN YOKSULLUKTA AYIP DEĞİLDİR YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN YADA GÖZÜME BELIRME! SOĞUK KALPTEN SICAK SÖZ ÇIKMAZ GÜLMEKLE KAYBEDİLEN ŞEY AĞLAMAKLA ELDE EDİLMEZ DÜŞMANLARINIZI SEVİN ÇÜNKÜ KUSURLARINIZI SİZE AÇIKÇA SÖYLEYENLER BİRTEK ONLARDIR EĞER YAPTIĞIN İŞİ DÜŞMANIN ALKIŞLIYORSA YANLIŞ YAPIYORSUN DEMEKTİR DUYGULARI AÇIĞA VEREN GÖZLER OLMASA YÜREK HİSLERİN KABIR TAŞI OLURDU SENDEN DIĞER HİÇBİR ŞEYİ OLMAYAN BEN SENDEN DIĞER HERŞEYİ OLAN İNSANLARA ACIRIM BAK GÖZLERİME GÖZBEBEKLERİM ERİDİ, BAK ELLERİME ELLERİM ÇÜRÜDÜ, BAK YÜREĞİME YÜREĞİM ESKİDİ, BAK GÜNLERCE SARDIĞIN BANA BAK TÜKENDİ BİTTİYETTİ BU ACI BENİ ÖLDÜRMEYE, SONUM OLDU SON BİR BAKIŞIN CANIMA YETTİ BENİDE GÖTÜR GİTTİĞİN YERE KÜÇÜKKEN ÇİKOLATA İÇİN AĞLIYORDUM ŞIMDI İSE SENİN İÇİN OFFF! ÇOK SIKILDIM BU HAYATIN DIĞER KANALI YOKMU! BEN SENİ SEVMEKTEN DEĞIL AFFETMEKTEN VAZGEÇTİM! EN AĞIR IŞÇI BENİM GÜN 24 SAAT SENİ DÜŞÜNÜYORUM SENİ HOŞUNA GITMEK SÖZDE İBADET BANA NE DEK ÇOK SEVSEMDE ŞANSIM DEĞIL SENDEN YANLAMASINA! YANLIZLIK PAYLAŞILMAZ PAYLAŞILINCA YANLIZLIK OLMAZ ARTIK BULUTLARA YAZIYORUM HASRETİMİ, YAĞMUR YAĞINCA ANLARSIN NE FAZLA ÖZLEDİĞİMİ SEN RÜYALARIN EN GÜZELİNİ GÖRÜRKEN TANRININ SENİ KORUMASI İÇİN GÖNDERDİĞİ MELEĞİN KANATLARI O KADAR BÜYÜK OLSUN AMA! EN MASUM HALİNDE BİLE SANA KİMSE HASAR VEREMESİN UFAK KELEBEĞİN TÜL KANATLARININ PIRILTILI TOZLARI PARMAK UÇLARIMA KARIŞTI ONLAR ORDAN NE VAKIT UÇARLAR SEN YÜREĞİMDEN NE SÜRE? BAZI AŞKLAR OKYANUS GİBİDİR GÖRMESENDE SONUNUN BİR YERDE BİTTİĞİNİ BİLİRSİN, DERHAL OKYANUSLAR BİLE KISKANIR SANA OLAN SEVGİMİ, GÖRMESEMDE BİLİYORUM SONUNUSONSUZA KADAR BİTMEYECEK IÇTEN SÖYLEYENİ DOKUZ KÖYDEN KOVARLAR SANA ONUNCU KÖYDEN SESLENİYORUM SENİ ÇOK AMA ÇOK SEVİYORUM GÖZLERİN GÖZLERİMDE, ELLERİN ELLERİMDE, KALBİN İÇİMDE VE RUHUN BEDENİMDE OLDUĞU SÜRECE SENİ SONSUZA DEK SEVECEĞİM AĞIRDIR SEVMELERİM HER YÜREK TAŞIYAMAZ, BÜYÜKTÜR UMUTLARIM HER OMUZ KALDIRAMAZ, HER ŞEY OLURDA ŞU GÖNLÜM BİRTEK AŞIK OLAMAZ ÖMRÜM SENİ BEKLEMEKLE GEÇECEKSE VE VEFAT SENİ BEKLERKEN GELECEKSE BİLKİ SENİ ORDADA BEKLEYECEĞİM GÜZELSİN ŞİRİNSİN, ŞAHANESİN ÇEKTİĞİM ÇİLEYE TEK BAHANESİN MELEKMİ ŞEYTANMI BİLMEMKİ NESİN TUZAKTAN TUZAĞA ATSANDA OLUR BEN SENİ SEVİYORUM SEN SEVMESENDE OLUR SEN DESEM SENİ BİLİRMİSİN, SEN DİYE BİR DESEN ÇİZEBİLİRMİSİNBİR IKÂMETGÂH BULAMADIM KENDİMEBÜYÜK AŞKLAR VARDIR HANİ BİLİRMİSİN ELLER BANA KALPSİZSİN DİYORLAR, DOĞRU ÇÜNKÜ KALBİMİN SENDE OLDUĞUNU BİLMİYORLAR SENİ HER ÖZLEDİĞİMDE KALBİME BİR YILDIZ ÇİZİYORUM SENİ NE KADARMI ÖZLEDİM? ARTIK KALBİMDE BİR GÖKYÜZÜM VAR ÇÜNKÜ SENİ SEVİYORUM DUYUYORUM SANA DOKUNAMAMANIN EZİKLİĞİNİ VE DÜŞÜNÜYORUM AŞIK OLMANIN REZİLLİĞİNİ İNAN YANINDAYKEN ÇEKİYORUM EN ÇOK HASRETİNİ YILLARDIR SEVGİMİN PEK ÇOK MUHAFIZI VE DÜŞMANI OLDUKİ İNAN BAN SENİNLE ONLARI AŞTI VE İNANKİ SENİ SEVİYOR OLMAK BİLE BÜYÜK NİMET BENİM İÇİN NASIL DOLDURDUYSAN HAYATIMI VARLIĞINLA, BENDE KÂĞIDA DÖKMEK İSTERİM ADIMI HER ZAMAN DUDAKLARIMLA DUDAKLARINA UÇUMDAN DÜŞERKEN TUTUNACAK DALIM OLSAN ÖLMEKTEN YOK SENİ KIRMAKTAN KORKARIM ARAMIZDAKİ MESAFELER NEKADAR UZUN OLURSA OLSUN SONSUZLUĞA GIDEN BÜTÜN YOLLARA ADINI YAZDIM HANGİ YOLDAN GEÇERSEN GEÇ SENİ SEVDİĞİMİ OKUYACAKSIN KUYRUKLU YILDIZLAR VARDIR, DÜNYAYA YETMİŞ YILDA BİR GELİRLER, HALK MÜZIĞI ONU HAYATLARI BOYUNCA YA BİRKEZ YADA HİÇ GÖRMEZLERBEN GÖRDÜM O DA SENSİN BİRTANEM AŞKIM VAR DAĞLAR BİLEMEZ, SEVGİM VAR KİMSENİN ZEKA OLARAK ALAMAZ, BİRDE SEN VARSIN YA BİTANEM DÜNYADA KİMSE BÖYLE SEVEMEZ EN GÜZEL DENİZ GİDİLMEMİŞ OLANDIR EN HOŞ ÇOCUK DAHA BÜYÜMEDİ, EN HOŞ GÜNLERİM SENİNLEDİR VE SANA ANLATMAK İSTEDİĞİM EN GÜZEL LAF DAHA SÖYLENMEMİŞ OLANDIR SENİ SEVİYORUM BİR BIRINCIL GİBİ YAŞAYACAĞIM İÇİMDE, KALAN SON SEVGİ PARÇASINI SENİNLE, SAKIN AYRILMAYALIM AŞKIM ÖLSEM BİLE ELLERİNDE SEN ENGİN ACILARLA KAVRULAN BIÇARE YÜREĞİMDE, SEVGİ DAĞININ DORUĞUNDAKİ ERİŞİLMEZ BUZULU ERİTEN KIZIL GÜNEŞ BENİ SANA KAVUŞTIRACAK TEK ŞEYİN VEFAT OLDUĞUNU BİLSEYDİM, AZRAİLİN GELMESİNİ BEKLEMEZDİM BUGÜNÜ YAŞIYORSAM EĞER, GELECEK GÜZEL GÜNLERİN SENİ GETİRECEĞİNE İNANDIĞIM İÇİNDİR BEN SENDE İMKANSIZLIKLARINI SEVDİM AMA KATIYEN UMUTSUZLUKLARINI DEĞIL BİRGÜN BİRİ ÇIKIPTA BİR ÇIRPIDA GÜNEŞE ADINI BUZLA YAZARSA BİLKİ O SENİ BENDEN DAHA ÇOK SEVİYORDUR BAŞINI GÖĞSÜME YASLADIĞINDA TEK BİR DÜŞMANIM VARDIR GEÇİP GIDEN ZAMAN HERZAMAN MUTLULUĞUN DORUĞUNDAYKEN GÜLÜNMEZ BAZEN SIRF HAYATA GICIKLIK OLSUN DİYE UÇURUMUN KENARINDAYKEN BİLE GÜLÜMSEYECEKSİN BİR GÜN GELİP SORACAKSIN BENİ Mİ DAHA FAZLA SEVİYORSUN YAHUT TANRI'YI MI DİYEBEN HİÇ DÜSÜNMEDEN TANRIYI DİYECEĞİM VE SEN KÜSÜP GİDECEKİSİN AMA NEREDEN BİLECEKSİNKİ İÇİMDEKİ TANRININ SEN OLDUĞUNU Yağmurlu bir günde sana koşar gelirsem ıslak saçlarımı düzeltBaşımı omzuna yasla ıslak dudaklarımı dudaklarına birdenbire değdirGünahsiz ve gözü yaşlı bir çocuk gibi konuşursamAnla sana muhtacım ver ellerini ellerime yalanda olsa Seni seviyorum de Hadi gökyüzünden senin için tuttuğum,üzerine bütün duygularımı yüklediğim,yıldızı al,yüreğimden yüreğine yollar var,hadi benim için uzaklardan bir gülümseme yolla KAC ZAMANDIR AGLAYAMADIM SANA AFFET BENI , HER CAGRISINDA BASKA SESLER ÖRTTÜ SESINI KALBIM SENINLE ÖZLEMIM SENINLE AH BIR KAVUSSAM SANA DOLDURSAM ICIMI SENINLE SENI COK SEVIYORUM Duygular vardır anlatılmayan sevgiler vardır kelimelere sığmayan bakışlar vardır insanı ağlatan insanlar vardır fakat katiyen unutulmayan,işte sende onlardansın!!! Yaprak döken gençliğimin satır arasında altı kırmızıyla çizilmiş ve tırnak içine alınmış suskunluğumun baş harflerisin KARANLIK GECEDE KAYDA DEĞER DEĞİLDİR YILDIZLARI BAKMAK,GÜNDÜZLERİ YILDIZLARI GÖREBİLMEK MARIFET, AŞIK EDINMEK ÖNEMLI YOK, BİR ÖMÜR BOYU SEVEBİLMEK BECERI Seni yıldızlara benzetiyorum yıldızlar dek parlak,yıldızlar dek ulaşılması zorsun ama yıldızlar milyonlarca sen bitanesin ISKELEMIN AYAGINDAKI BALIKLAR GETIRDI HABERINI,DEDILER OYSA 'BIR DENIZ KIZI HABER UCURDU SANA'INANAMADIM,GOKYUZUNE BAKTIM ;MARTILAR GULUMSEDI BANA! UMUT YAZIYORUM BIR LEKE CICEGININ TAC YAPRAGINANICE SOGUKLARA DAYANIYORDA BIR SOZUNLE KIRILIVERIR DIYE KORKUYORUM Benim için halk ikiye ayrılır sevdiklerim ve diğerleri sevdiğim insanlarda ikiye ayrılır çok sevdiklerim ve diğerleri fazla sevdiğim insanlarda ikiye ayrılır SEN ve diğerleri Senin için yazdığım şiirlerin birinde bir mısrada gizlenen bir sözcük olsam ve Sen şiiri okurken beni söylediğinde tatlı dudaklarına konan öpücük olsam Ne dünden daha eksik Ne yarından daha fazla Seni bugünde, Dün olduğu gibi Yarın olacağı gibi Çoooooooooooooooook seviyorum in saçları salkım salkım, havada dondurmadan kaleler ve her tarafta kuştüyü vadiler Bulutlara öyle baktım Lakin acilen yalnıca güneşin önünü kesiyorlar, yağmur ve karla kaplıyorlar her yeri Fazla şey var yapabileceğim, bulutlar çıkmasalar yoluma Aşk dudaklarda kahkaha değil, gözlerdeki yaştır Kasıt sevgi uğrunda ölmek yok, uğrunda ölecek sevgili bulmaktır Ben, bir insanı sevme cesareti gösterdim; sen ise, bir insan olmacesaretini bile gösteremedin Seni düşünür , seni özlerim , sevgilerin özlemlerin derinliğinde ne olur kır şeytanın bacağını birkez beni hatırla , bir güz serinliğinde Seni , senden uzakta , sensiz ,seninle yaşıyorum En büyük felaketler içinde dahi ümidini kaybetme , unutmaki en yumuşak ilik en sert kemiğin içinden çıkar Tebessüm Etmek senin için bir arzu olsun , olurda bir gün ağlarsan o da mutluluktan olsun Kaplanla göz göze gelmiş bir ceylan gibi , korkak bakışlarımda sensizlik , ıskalanmış hayallerimde gençliğim ,eremediğim vuslatlarda ümidin Sokakta bir kız gördüm takıldı gözlerim gözlerine, Aşığım zannetti beni kendine, Halbuki ne bilsin, Benziyordu GÖZLERI GÖZLERINE Rüzgara hakim olamıyorsan yelkenlerini ona kadar ayarla ve unutma fakat yaşam karşılaştığın güçlüklerle yok gemiyi limana getirip getiremediğinle ilgilenir Bir silahım olsaydı, bir silahım Yoksulluğu şakağından, Kaybetmeyi kalbinden, ve sensizliği alnının bütün ortasından vururdum Dostlar dere gibidir, kiminin suyu eksik, kiminin fazla Kiminde ellerin ıslanır yalnızca kiminde ruhun yıkanır boydan badana Hayatta üç şeyi sevdim; Seni, kalbimi, ümit etmeyiSeni sevdim, sensin diye, Kalbimi sevdim, seni sevdi diye, Ümit etmeyi sevdim, belki seversin diye Aşk karşındakini bulunmaz Hint kumaşı sanmanla hıyarın teki olduğunu anlaman aralarında geçen zamandır Kalbim seni unutacak değin adi ise ellerim onu parcalayacak kadal asildir Seni seviyorum derken hiç yalan söylemedim, yalan söylerken hiç seni seviyorum demedim!!! Sert rüzgarlar karanlık geceleri severmiş , tıpkı benim seni sevdigim gibi Hayat ve yaşadıklarını bir okyanus gibi düşün Deli ve çilgin dalgalara seve seve girmezsin Durgun sular kendini belli etmez ve ne süre coşacağını sen bilemezsin DiR'ler ve DIR'lar ile biten tüm sözler yalandır Hakiki dostlar yıldızlara benzerler , karanlık çökünce birincil onlar gözükürler Biz birbirimize dönmüş iki ayna gibiyiz İçimizde binlerce olsada görüntümüz biz sadece birbirimizi görürüz Gerçekleştiremediğimiz Hayallerimizin Sembolü, DERTLI ÇOCUK Umarım sevgime değer olmayan sen ahıma kurban olmaya alışırsın Irk her ne dek sonbaharı ayrılık mevsimi kabul etmişlerse de, kaderde ayrılık varsa sonbaharı beklemez Aşk bir güle benzer çiçek kısmında aşkın sonsuzluğunu yaşarsın ,diken kısmında ise ölümsüz acıları yaşarsın Bulutlar yağmasa da yağmur yüklüdür sevmesini hissetmesini bilene seni aklıma düşüren yerçekimi yok ;palavracı yıldızlar öyle uzaksın ancak; üflesem soguyacaksinsarilsam okyanus Umuda kurşun sıksa da ölüm,Unutma Umuda kurşun işlemez GÜLÜM ONCA MAZLUMUN GÖNÜLDEN KOPAN AHLARI ELBET İNDİRİR BİR GÜN TEPENİZDEN LANETULLAHI Eğer güzelliği içinizde taşımıyorsanız, dünyanın neresine giderseniz gidin onu bulamazsınız güzel kalmayı becerebilenler yanlızca güzelliği hakedenlerdir Ne zaman çöller deniz denizler çöl olursa,güneş doğmayı unutup ay çimene düşerse,dağlarda nilüfer çamlarda gül biterse,işte o süre seni unutup başkasını SEVERİM! Sil her tarafta yaşama şansım olsaydı eğer kusursuz olmaya çalışmaz gizli bırakırdım yüreğimi korkmazdım daha çok riske girip sana aşık olamaktan!!!! Yüzükte başka ad , yürekte başka ad olmaz İnsan olana bu yakışmaz Sevmek saçak altına sığınan göçmen kuşun kar tanecikleri arasında uçuşan beyaz tüyünü görebilmektir KAHREDER GÖZLERİNİN O MASUM BAKIŞLARI KARA MELEK Evlilikte galibiyet yalnız aranan kişiyi bulmakta değil bununla beraber aranan kişi olmaktır Evlenmek kafese aynı içindekiler çıkmak için,dışardakiler girmek için uğraşır Güler yüzle söylenen bir yalanı bir anda yuttuğumuz halde acı gerçeği ancak damla damla yutarız Silgi kullanmadan fotoğraf çizme sanatına yaşam denilmektedir Hakiki aşklar bitmesini haberdar olan aşklar olduğuna kadar,irk ya daima sahte aşklarıyla evlenir,yada evlenerek aşklarını sahteleştirir Bende Mecnundan fuzun aşıklık istiadı vardır,aşıki mecnun menem mecnunun fakat adı vardır Yaşamak Gecenin Bütün Karanlığına Rağmen Buğulu Bir Cama Güneşi Çizebilmektir YAŞAMAK DİRENMEKTİR Bu gece kayarken yıldızlar gökyüzünden ve gözümden yaşlar süzülürken dilek tutmadım birincil kere yalnızca teşekkür ettim tanrıya bu gece yanımda olduğun için!! Seni sevmek acıların en büyüğü olsa gerek,seni düşünürken ağlamak yaşanabilecek en büyük mutluluk demek Bir serçeydim sürüden bölünmüş, gökyüzünde kaybolmuş, o ise bir kartalmış avlanmaya çıkmış gelmiş bula bula beni bulmuş Yağmur, mutluluğuma gölge devirmek için yağıyorsun aldırmıyorum Niyetin beni ıslatmaksa ben zaten ağlıyorum DUYGULARINIZI BELLI ETMEKTEN KATIYEN ÖZÜR DİLEMEYİN BURADA GERCEKLER SiZDEN ÖZÜR DİLESİN HATIRLARMISIN!SEN DOĞDUĞUNDA AĞLARKEN HERKEZ GÜLÜYORDU O KADAR BİR ÖMÜR GEÇİRKİ HERKEZ AĞLASIN ÖLDÜĞÜNDE SEN MUTLULUKLA GÜLÜMSE EVEREK YASAMAK HAYATTAKİ EN BÜYÜK MEYDAN OKUMADIR Ben Yalnızlığımı Anladığım Süre Çaresiz Kaldım insanları yaşlandıran yıllar yok ulaşamadığı arzularıdır bende sana ulaşamayarak bir yaş daha yaşlandım Seninle bir pergelin iki öbür kolları gibiyiz ne dek dönersen dön yine aynı yerde karşılaşacağız Dünyanın dört bir yanında dostlarım var dostlar ancak bir kerecik selamımı almamışlar bir kerecik selamlarını almamışım ve tekrar dünyanın dört bir yanına düşmanlarım var düşmanlar ama kanıma susamışlar kanlarına susamışım Her Zaman gülümse; çünkü dudaklarınla yapabileceğin ikinci en iyi şeydir Seni bulmaktan çok seslenmek isterim seni sevmeden önce anlayışlı olmak isterim, seni bir ömür boyu son vermek yok sana her zaman bitmiş açmak isterim Sen benimdin,rüyanın görkemiyle doldum Ben uykuda sultandım,Uyanınca hiç oldum Karanlıklara sitem edeceğimize, hepimiz karanlıkta bir mum yaksak, karanlıklar aydınlığa dönerdi Bana unut dediler seni unuttum;Lakin seni değil, bana seni unut diyenleri Bir silahım olsaydı, bir silahım Yoksulluğu şakağından, Kaybetmeyi kalbinden,Ve sensizliği alnın bütün ortasından vururdum Rüzgara başat olamıyorsan yelkenlerini ona göre ayarla ve unutma ama yaşam karşılaştığın güçlüklerle değil gemiyi limana getirip getiremediğinle ilgilenir Gözlerin gökte olsaydı, yıldızlarda senin yüzünde utandırırdı yıldızları yanaklarının parlaklığı Tıpkı gün ışığının kandili utandırdığı gibi Dostlar dere gibidir, kiminin suyu eksik, kiminin fazlaKiminde ellerin ıslanır yalnızca kiminde ruhun yıkanır boydan boya Dudakların gibi sıcaktı kahveyi bıraktım Dumanında hayalin vardı sigarayı bıraktım Rüyalarımda sen vardın , uyumayı bırak Geldiğin süre avarelik dolduran yok, gittiğin vakit yeri doldurulamayan ol kötümser yalnız tüneli görür,iyimser tünelim sonundaki ışığı görür,gerçekçi tünelle birlikte ışığı hemde gelecek treni görür irk özgür olarak doğar,ama baştan zincire vurulmuş olarak yaşarlar eğer dünya hakkında birazcık bir şey anlamak istiyorsak hınçtan ve nefretten arınmamız gerekir yıldız kümelerini birincil keşfedip ad veren aşıklardır Bakışlarını kaldır ama bakma bana Sen dünyaya sürgün bir meleksin ve ben seni öyle çok seveceğim fakat bir daha cennetine dönemeyeceksin! Gerçek sevgi musibet gördüğünde azalmayıp iyilik gördüğünde artmayandır Sevgi karanlık bir tünelde yakılan mum ışığı gibidir Size yolunuzu gösterir fakat uzaktan ne olduğunu söylemez KENDİ BAHÇESİNDE DAL OLAMAYAN BİRİ, GİRMİŞ BAHÇEME AGAÇLIK TAŞLIYOR Paylaşacak dostlarınız yoksa iyi şeylere sahip olmanın bir zevki de yoktur Dal Rüzgarı Affetmiştir, lakin kırılmıştır bir defa BIR ŞEYİ SEVMENİN YOLU, ONUN KAYBOLABİLECEĞİNİ BİLMEKTİR Herkesi kusurları ile görebilen bir kimsenin senden de övgü ile bahsetmesini bekleme Daglarda pınarlar çağlamasa, Derelerde seller kahkaha atabilir mi? Durgun sular derin akar! İnsan tırmanırken, dağın kafa tutmasına razı olmalıdır ! Para her kapıyı acar, fakat kilitleyemez ! Her bildiğini söyleme fakat, her söylediğini bil ! Savaşı bilmeyen barışı da bilmez ! Aşk, utanma ve çekinmenin olduğu yerde vardır! Gerçeği insanların ölçüleri ile değil, insanları gerçeğin ölçüleri ile teşhis ! Gözlerin konuştuğu dil her yerde aynıdır ! Gelecek, umut sahipleri için vaadler ile doludur ! Yeryüzündeki hiç bir uzaklık, dün kadar uzakta değildir ! Aldatılsan dahi sakın kimseyi kandırma Sen Beni Bir Dağın Eteğindeki Gelincik Dek Severken Ben Seni O Dağın Doruğundaki Kardelen Dek Özlüyorum Buruk Bir Duygu Yüklenirse Yüreğine, Gözlerin Vakitsiz Dalıverirse Uzaklara, Hele Kulakların Deli Gibi Çınlarsa Bilki Bir Yerlerde Özlenmişsindir Duyguydu Yıllarca Bozdurup Harcadığımız, Sevgiydi Gölgelerimizi Kıskandığımız, Kaderdi Pençesinden Kurtulamadığımız, Mutluluktu Tadına Doyamadığımız, Aşktanda Öte Birşeydi Adını Koyamadığımız Yanağına Düşen Kar Adam Başına Eriyip Dudaklarına Ulaştığında O Bir Damla Serinliği Benimle Paylaşmak İstersen Yüzüne Esen Rüzgara Dön Bilki O Rüzgarda Ben Olacağım Karanlık Aydınlıktan, Yalan Ilk Elden Kaçar Güneş Yalnızda Olsa Etrafa Işık Saçar Üzülme Doğruların Kaderidir Yalnızlık Kargalar Sürüyle Kartallar Yalnız Uçar Gül Bahçesinde Geçsede Ömrüm, İnan Senin Üstüne Gül Koklamam Gülüm, Seni Koklamak Olsada Ölüm, İnan Uğrunda Ölmeye Değer Be Gülüm Ağzımın Tadı Yoksa, Hasta Gibiysem, Boğazımda Düğümleniyorsa Lokmalar, Buluttan Nem Kapıyorsam İnan Daima Güzel Gözlerinin Hasretindendir Seni Yıldızlar Değin Fazla Seviyorum Onlar Değin Parlak ve Onlar Kadar Yakınsın Bana, Tek Fark Onlar Milyonlarca Sen Birtanesin Rüyaların En Güzelini Görürken Tanrının Seni Koruması İçin Gönderdiği in Kanatları Öyle Büyük Olsun oysa En Masum Hemen Bile Sana Kimseler Zarar Veremesin Gözlerin Çay, Kirpiklerin Köprü Olsun Ben Tam Üzerinden Geçerken İpler Kopsun, Düştüğüm O Yer Dudakların Olsun Birgün Hayatın Bütün Güzelliklerinden Vazgeçip Ölüme Sessiz Sedasız Gitmek İstersen Yanıma Gel Yanıma Gel ama; Sana Sensiz Yaşamanın, Sensiz Olmanın Ölüm Olduğunu Göstereyim Dünyada 2 Renk Gül Olsun Biri Kırmızı Diğeri Beyaz Sen Beni Unutursan Kırmızılar Solsun, Ben Seni Unutursam Beyazlar Kefenim Olsun Benim Kalbimi Incitmek Suya Yazı Kâğida Dökmek Kadar, Gönlümü Olmak İse Güneşe Değmek Dek Zordur Sen Suya Yazı Yazmayı Başardın, Şu Anda Güneşin Batmasını Bekle Göz Damlalarının Yanaklarına Çizdiği Islak Patikaları Seyret, Seyret oysa Yalnızlığın Acısını Anlayasın Dudaklarını Okşayan Tuz Tanecikleri Hisset, Hisset oysa Daha Hoş Ağlayasın Birlikte Yaşayabileceğin Biriyle Değil, Onsuz Yaşayamayacağın Biriyle Ol Gelip Aylaklık Dolduranlardan Değil, Gittiğinde Yeri Dolmayanlardan Olsun Bir Dost Yüzüne Gereksinim Duyduğunda Başını Kaldır ve Gökyüzüne Bak Güzdüzleri Bulutların Geceleri Yıldızların Arkasında Gülümsüyor Olacağım Benim İçin Hayatta İki Şey Önemlidir, Biri Sen Diğeri Özgürlüğüm Özgürlüğüm İçin Canımı, Senin İçin Özgürlüğümü Feda Ederim Güller Daima Ellerinde Açsın Fakat Dikenleri Batmasın Sevda Her Zaman Seni Bulsun Lakin Seni Yaralamasın Sevinç Hep Yüreğine Dolsun Ama Beni Unutturmasın Birgün Yağmura Yakalanırsan Benden Kaçtığın Gibi Yağmurdanda Kaç Çünkü Bulutların Peşinde Kaybolan Aşkı İçin Üzgün Benim Uzaklıklar Küçük Sevgileri Yok Eder, Büyükleri Yüceltir Tıpkı Rüzgarın Mumu Söndürüp Ateşi Yükselttiği Gibi ARAMIZDAKİ MESAFELER HER NE KADAR UZAKTAN OLURSA OLSUN, SONSUZLUĞA GIDEN TÜM YOLLARA ADINI YAZDIM VE HANGİ YOLDAN GEÇERSEN GEÇ SENİ SEVDİĞİMİ OKUYACAKSIN! SEN ALLAHA DİLENEN ISTEK, GÖKLERE VARAN ELLERİMSİN SEN GÖZLERİMDEN SÜZÜLEN YAŞ, TEK DÜŞÜNCEM HASRETİMSİN SEN SÖYLEYEMEDİĞİM, KELİMELERLE AÇIKLAMA EDEMEDİĞİMSİN! SANA BİR SIR VERECEĞİM; GECEDEN YANA SESSIZ, SEVDADAN YANA TANRISAL! MERAKLANDINMI YAHUT HEYECANLANDINMI? TAMAM CANIM CILALI SÖYLÜYORUM; SENİ FAZLA SEVİYORUM Seni her özlediğimde kalbime bir yıldız koyuyorum Ne dek özledim diye sorarsan, kalbimde bir gökyüzü taşıyorum bunun için seni fazla seviyorum Mevsimlerden sonbahardayım, senin yüzünden Dünyadaki cümbür cemaat için herhangi biri lakin herhangi biri için dünyalara değersin 7 ayrı iklimden, 7 farklı çiçek getirseler 7 farklı arı, 7 bambaşka çiçeğe konsa 7 öbür bal yapsa, senin değin tatlı olamaz Yaşıyorsam, bu gelecek günlerin bana seni getireceğine inandığım içindir Dün yağmurlu bir akşamda fazla sevdiğim bir yolcuyu uğurladım ona en acı sözlerle allah’a ısmarladık benim biricik sevgilim dedim Eğer bir gün gururunu yenip, bana geri dönmek istersen sakın dönme, çünkü senin gururunun bittiği yerde benim gururum başlar Aşk üstüne edilmiş yeminler,kumsalda yazılı yazılara benzer Gerçekten bana ait olmayan, ama benim diyebildiğim tek varlıksın sen YA TUTACAK KADAR YAKIN OL YADA UNUTCAK DEĞIN UZAKTA Sıcak kalpli ol oysa, Vicdanlar düşüncelerine buyur etsin! İnsan vardır zamanı kendi hesabına yontar, insan da vardır bir yaşam boyu vakit onu yontar ! Kalbin tik takları doğumla başlamış vefat bestesinin mırıltılarıdır! Çok yumurta ve civcivleriniz varsa, ağirbaşli hepsini bir sepete koymayın !  

Üst Alt