Son Konu

Şifa bulmak icin okunan dua

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
31
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
şifa bulmak icin dua,şifa bulmak icin dualar,şifa duaları

Şifa icin okunacak dua

Hasta, sabah ve yatsı namazlarından sonra, abdestli olarak uc istigfar, sonra uc Fatiha okuyup şoyle dua yapar:

“Elhamdulillahi Rabbil ’alemin vessalatu vesselamu ala ResUlina Muhammedin ve alihi ve sahbihi ecma ’in

Ya Erhamerrahimin Ya Rabbi! Okuduğum Fatihai şerifeleri hediyye eyledim KabUl eyle Hasıl olan sevabları, sevgili peygamberimiz Muhammed aleyhisselamın ve Alinin ve Eshabının ve butun alimlerin ve salihlerin ve velilerin rUhlarına hediyye eyledim vasıl eyle Bilhassa İmamı a ’zam EbU Hanifenin ve Abdulkadiri Geylaninin ve İmamı Muhammed Gazalinin ve EbU Bekri Sıddikın ve Selmanı Farisinin ve Kasım ve Ca ’feri Sadık ve Bayezidi Bistami ve Ebul Hasen Harkani ve EbU Ali Farmedi ve YUsufi Hemedani ve Abdulhalık Goncdevani ve Arifi Rivegeri ve MahmUd Encirfagnevi ve Ali Ramiteni ve Muhammed Baba Semmasi ve Seyyid Emir Gilal ve Seyyid Muhammed Behauddini Buhari ve Alauddini Attar ve Ya ’kUbi Cerhi ve Ubeydullahi Ahrar ve Kadı Muhammed Zahid ve Derviş Muhammed ve Hacegi Emkengi ve Muhammed Baki Billah ve İmamı Rabbani Ahmed FarUki ve Muhammed Ma ’sUm ve Seyfeddin ve Seyyid NUr Muhammed ve Mazheri Canı Canan ve Abdullahı Dehlevi ve Halidi Bağdadi ve Seyyid Abdullah şemdini ve Seyyid Tahai Hakkari ve Seyyid Muhammed Salih ve Seyyid Fehimi Arvasi ve Seyyid Abdulhakim ibni Mustafa hazretlerinin rUhlarına hediyye eyledim, vasıl eyle ya Rabbi Bu velilerin, bu sevdiklerinin hatırları ve hurmetleri icin benim derdime deva ve şifa ihsan eyle, beni bu marazdan halas eyle, bana sıhhat ve afiyet ve emanet ve guzel ahlak ve kaderine rıza ihsan eyle ya Rabbi, amin Velhamdulillahi Rabbil alemin

Şifa icin başka bir dua

Bismillahirrahmanirrahim
Ya Rabbi! Hastalığım sebebi ile duşmanlarımı sevindirme Kur ’anı kerimi benim icin şifa ve deva eyle Ben hastayım, sen ise deva ihsan edicisin Ya Rabbi! i ’timad ve ummidim Sensin Senin hakkındaki husni zannımı şifam kıl Ya Rabbi! Aklımı ve dinimi muhafaza eyle Azametin hurmetine yakinimi, ya ’ni şeksiz şubhesiz imanımı daim eyle Bana yetecek kadar halal rızk ihsan eyle Bana eziyyet verecek kimselerin kotuluğunu, şerrini benden uzak kıl Beni doktorlara muhtac etme Yer yuzunde (hayattayken) hata ve kusUrlarımı setreyle Kabre girdiğim zamanda bana merhamet eyle Ya Rabbi! Kıyamet ve hesab gununde beni bağışla, bana magfiret eyle Besmelei şerif yolumdur Allahu tealanın Rahman sıfatı mesnedim, arkadaşımdır Bana dokunan her turlu kotulukden, duğumlere ufuren buyuculerin şerrinden ve hasedcilerin hasedlerini ortaya koydukları zaman, onların kotuluklerinden Rahim sıfatın ile beni koru Allahım! Sen birsin şerikin ve nazirin yokdur
netten alıntı

Üst Alt