Son Konu

Sınav oncesi okunacak dualar

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
31
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Sayfamızda yarın sınava girecek olan oğrencilerin okuması tavsiye edilen dualar yer alamktadırAşağıda sizler icin hazırladığımız ve bir araya getirdiğimiz sınav oncesi okunması tavsiye edilen bircok dua bulacaksınızDileidğiniz duayı okuyup yarın icin kendinize şans dilemeyi unutmayın tum oğrencilerimize başarılı bir sınav gecirmelerini temenni ediyoruzBaşarılar sizlerle olsun sevgili oğrenciler;

imagessinavoncesiokunacakdualar5adbe1cc00aed

Sınav oncesi okunacak dualar;

Ya Fettah ve Ya Mukaddim Esmai Şerif'leri Ebced değerleri kadar okumanızı tavsiye ediliyor sınavdan once mutlaka bu esmaları okumayı ihmal etmeyin;

Allahumme rabbizitni ilmen ve fehmen ve imanen

Anlamı: Allahım zihnimi ac, ilmimi artır ,fehmimi ac, imanımı genişlet

İmtihana (Sınava girerken şu dua okunurisra suresi;80)

رَّبِّ أَدْخِلْنِي مُدْخَلَ صِدْقٍ وَأَخْرِجْنِي مُخْرَجَ صِدْقٍ وَاجْعَلِّي مِن لَّدُنكَ سُلْطَانًا نَّصِيرًا

Rabbi edhılni mudhalen sıdkin ve ahricni muhrace sıdkin ve’c’al li min ledunke sultanen nasira

Manası;

Ya Rabbi!,Beni doğru bir giriş ile girdir ve yine doğru bir cıkış ile cıkarKatından bana yardım sdici bir kuvvet ihsan eyle

Sınav icin sıraya oturunca şu ayetin okunmasu tavsiye edilir;

رَبِّ اشْرَحْ لِي صَدْرِي وَيَسِّرْ لِي أَمْرِي وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِّن لِّسَانِي يَفْقَهُوا قَوْلِي

Rabb’şrah li Sadri ve yessir li emri,va’hlul ukdeten min lisani,yefkahu kavli

Manası ;

Ya Rabbi!,Goğsumu ve gonlumu genişlet,işimi kolaylaştır,Dilimin bağını coz,sozumu anlaşılır eyle

Sınav Başlayınca da şu duanın okunması tavsiye ediliyor;

ياَحَيُّ ياَقَيّوُمُ بِرَ حْمَتِكَ أَسْتَغِيثُ

Ya Hayyu Ya KayyUM, Bi Rahmetike esteğisU

Manası;

Ey Hayy ve Kayyum olan Allah'ım, Senin Rahmetine Sığınıyorum

Üst Alt