Son Konu

Sivas Belediyesi’nden Dev Eğitim Desteği

tekin

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

6 BİN ÖĞRENCİYE ÇANTA VE KIRTASİYE SETİ ARMAĞAN EDİLDİ

2022-2023 eğitim-öğretim devrinde ailelerin eğitim yükünü azaltmak hedefiyle Sivas Belediyesi tarafından kent merkezinde birinci sınıfa başlayan tüm öğrencilere okul çantası, beslenme çantası ve kırtasiye materyali takviyesi verildi. Okulların başladığı birinci günde öğrenciler, içerisinde gereksinim duyacakları 16 çeşit kırtasiye materyalinin yer aldığı çantaları sıralarında hazır buldu.

Belediye tarafından sağlanan eğitim takviyesi için kentteki İnönü İlkokulu’nda temsili dağıtım merasimi ve ahenk haftası aktifliği düzenlendi. Merasime; Belediye Lideri Hilmi Alım, Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Ergüven Aslan, okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Etkinlikte birinci olarak kelam alan Okul Müdürü Mahmut Boyraz, “İnsanı öteki canlılardan ayıran en kıymetli özelliği akıl ve zekâsıdır. Ancak aklın tabiatıyla gelişmesi mümkün değildir. Aklı geliştiren, kullanılmasını öğreten, bilgilerle zenginleştiren yalnızca okuldur. Okul insanın yetiştiği en nadide yerdir. Toplumsal sorumluluk manasında devlet millet işbirliğine örnek olacak bir takviye sağladıklarından ötürü Belediye Liderimiz Hilmi Bilgin’e teşekkür ediyorum” dedi.

İl Ulusal Eğitim Müdürü Ergüven Aslan ise “Eğitim öğretim yılının başlangıcında Belediyemizin öncülüğünde böylesine değerli bir toplumsal sorumluluk projesi yapılması bizleri çoku ile şad etmiştir. Eğitim topluluğuna yalnızca bugün değil tüm çalışmalarımızda dayanak veren Belediye Liderimize teşekkür ediyorum” sözlerini kullandı.

2022-2023 eğitim öğretim yılının öğrencilere, velilere ve eğitim topluluğuna hayırlar getirmesini temenni eden Belediye Lideri Hilmi Alım, “Kurumlar ortası bağlantıya, ortak akıl ve istişareye çok ehemmiyet veriyoruz. Bu noktada Ulusal Eğitim Müdürlüğümüz ile birlikte eğitimde kaliteyi artırabilmek, geleceğimiz olan çocuklarımıza dayanak olabilmek için ne vakit bir masaya otursak el birliğiyle güç birliği ile ortak gaye doğrultusunda çalışmalarımızı hayata geçiriyoruz. Vazifeye geldiğimiz günden bugüne klasik belediyecilik anlayışının dışında toplumsal ve kültürel faaliyetlerimizin yanı sıra toplumumuzun her noktasına, her alanda dokunacak projelerle hemşehrilerimizin emrindeyiz. Belediye makamını millete hizmet makamı olarak görüyoruz. Milletimizin kaygılarıyla dertlenebildiğimiz vakit milletimizin gündemini bizim gündemimiz yaptığımız vakit kendimizi başarılı görüyoruz” biçiminde konuştu.

Başkan Alım, konuşmasının devamında şu tabirlere yer verdi; “Çocuklarımızın birinci okul heyecanına ortak olabilmek onları memnun edebilmek yüzlerinde bir tebessüm oluşturabilmek için bir ortaya geldik. Ailelerimize katkıda bulunmak, devletimizin milletinin yanında yer aldığını göstermek ismine hiçbir ayrım yapmadan vilayet merkezinde eğitime başlayacak tüm çocuklarımıza küçük bir armağanımız olsun istedik. Bugün görüyoruz ki sahiden gerçek bir projeyi hayata geçirmişiz. Milletimizin gereksinim duyduğu her alanda yanlarında olmaya itina gösteriyoruz. Çocuklarımızın yönetici olacağı bir Türkiye’nin, bugünkünden çok daha güçlü bir Türkiye olacağına inanıyorum. Zira biz çocuklarımıza geleceğimize ve en kıymetlisi milletimize güveniyoruz.” dedi.

Konuşmaların akabinde temsili olarak öğrencilere çanta ve kırtasiye setleri armağan edildi. Nasrettin Hoca gösterisi eşliğinde devam eden merasimde, öğrenci velileri de çanta ve kırtasiye seti armağanı sebebiyle Lider Bilgin’e teşekkür etti.
Kaynak: (BYZHA) - Beyaz Haber Ajansı

Üst Alt