Son Konu

Snapdragon 8 Gen 1 Plus tanıtım tarihi ile ilgili yeni iddia

teknoloji

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
snapdragon-8-gen-1-plus-tanitim-tarihi-ile-ilgili-yeni-iddia.jpg

Samsung’un 4nm teknolojisi ile üretilen Snapdragon 8 Gen 1, benchmark testlerinde kullanıcıları hüsrana uğrattı. Şirketin Snapdragon 8 Gen 1 Plus modelinin duyurusu için çalışmalarını hızlandırdığı iddia ediliyor.

MediaTek rekabetinde bu kez geriye düşen Qualcomm, yeni işlemcisinin duyurusunu erkene alabilir. Snapdragon 8 Gen 1 işlemcilerde yaşanan ısınma ve performans sorunları, yeni işlemci ile ilgili iddiaları doğrular nitelikte.

Snapdragon 8 Gen 1 Plus işlemci daha erken tanıtılabilir

TSMC, Apple Bionic işlemci üretimi nedeniyle Snapdragon 8 Gen 1 üretiminde işbirliği yapmamıştı. Samsung ile yarıiletken konusunda anlaşma sağlayan Qualcomm, yeni amiral gemisi işlemcisinde bazı sorunlarla karşılaştı.
snapdragon-8-gen-1-plus-tanitim-tarihi-ile-ilgili-yeni-iddia-1.jpg
Tayvanlı yonga üreticisi TSMC’nin 4nm teknolojisinde enerji verimliliği ve performans konusunda Samsung’dan daha iyi olduğu iddia ediliyor. İş yükü nedeniyle Qualcomm’un isteğini geri çeviren TSMC, Snapdragon 8 Gen 1 Plus işlemcide tekrar sahneye çıkacak.

Qualcomm işlemcilerde ısınma sorunu, Snapdragon 888 ile birlikte artış gösterdi. Amiral gemisi telefonlarda kullanılan Snapdragon 888 ve Snapdragon 8 Gen 1 işlemciler, akıllı telefon üreticilerinin soğutma teknolojilerini değiştirmesine sebep oldu.

Geçtiğimiz yıl ve bu yıl tanıtılan akıllı telefonlar, soğutma teknolojilerindeki değişim ile dikkat çekiyor. Qualcomm’un ısınma ve performans sorunu nedeniyle Snapdragon 8 Gen 1 işlemciyi en kısa sürede emekli etmek istediği tahmin ediliyor.

Şirketin Snapdragon 8 Gen 1 Plus işlemci üretimi için TMSC’ye baskı yaptığı iddialar arasında yer alıyor. Qualcomm’un yeni işlemcisini ne zaman tanıtacağı henüz bilinmiyor.

Üst Alt