Son Konu

Son bir senedir aşk yaşamıyorum

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
26
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Son bir senedir aşk yaşamıyorum 1548626628 1548626628 sonbirsenediraskyasamiyorum5c4e2ac84a5a9sonbirsenediraskyasamiyorum5c4e2ac84a5a9 http:wwwgeccecomserviceMakeThumbaspx?Image webimageshaberissiz%281%29&w 415&Alt webimageshaberhaberlrg AŞK ŞARKILARINDAN OLUŞAN 'DOKUN' İSİMLİ YENİ ALBÜMÜ ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA ÇIKACAK OLAN KEREMCEM TÜM YAŞADIKLARINI ŞARKI YAPTI: HİSSETTİYSEM VE YAŞADIYSAM İNSANLARIN BUNU DUYMAYA HAKKI VAR Keremcem 'Dokun' adlı üçüncü albümünü önümüzdeki hafta çıkarıyor Albümde bulunan 12 şarkının dokuzunun söz ve müziğine de imza atan Keremcem, her bir şarkıdı yaşadıklarını anlattığını kabul ediyor 'Aşk Oyunu' adlı televizyon dizisinde birlikte rol aldığı Yasemin Ergene ile ilişkisi bir buçuk sene önce biten ve 'Ondan sonra aşık olmadım' diyen Keremcem'in bu albümünde konuşulacak ve konuşturacak çok şey var * Albümün birincil şarkısı 'Tanıdım Sizi' içinde yıllar öncesinde kalmış bir nezaketi barındırıyor Sizin çizdiğiniz o 'beyefendi sanatçı' imajına da bütün oturmuş Siz hâlâ sevgiliye 'siz' diyenlerden misiniz? Normalde ne kadar arkadaşça olsam da sizlibizli biriyimdir Dokuz yaşında bir hayranıma da 'siz' diye hitap ederim İnsanların 'siz' diye konuşmasının benim için samimiyetsiz bir tarafı yok O şarkıda saygının da ötesinde karşındakini tam da tanıyamamak var Birine aşık olduysanız eğer, hayata bakışı, karakteri ne olursa olsun veya size ne yapmış olursa olsun, sırf siz ona aşık olduğunuz için o saygıyı adalet ediyordur * O şarkının hemencecik peşinde da 'Sana Ferrari Gerek' adlı sitem doymuş bir şarkı geliyor İnsanın da aklına eski kız arkadaşınız Yasemin Ergene'ye yazıldığı geliyor, çünkü onun yeni sevgilisi İzzet Özilhan'ın Ferrari'si var Bu albümdeki şarkılar daima bir anda ortaya çıktı Örneğin bu şarkının sözleri bana, biraz ağır olmuş gibi geldi 'Bu kadar cana yakın anlatmaya gerek var mı?' diye sürüncemede kaldım Sonra ben bunu yaşadıysam ve hissediyorsam, 15 dakikada yaptıysam bu şarkıyı insanların da duymaya hakkı var, diye düşündüm Birkaç kere söyleyince de alıştım Fazla ciddiye almamak lazım bir takım şeyleri * Neyi örneğin? Yaşananları İki tane canımızı acıtan hakiki var Biri vefat, diğeri aşk acısı Bunun biri doğrusu reel Ölüm Öbürü biraz dalga geçilebilen bir durum Evet, şayet ben o şarkıyı yaparken canım acımış olabilir lakin sonuçta o can acısı ile dalga geçilebilir * Bir gönderme miydi bu şarkı? Bir gönderme yerine getirmek değil de tekrar benim kustuğum duygulardan biri diyeyim Ben bu şarkıyı birileri dinleyip kızsın, üzülsün, pişman olsun diye yazmadım Ferrari de orada bir arma Bir karakter özelliği gibi BENİM DE CANIM YANDI * Kimden bahsediyoruz? Ben daha önce bir kere, yine size yaptım açıklama (Keremcem 20 Ağustos 2007'de yaptığımız röportajda, Yasemin Ergene ile aşk yaşadıklarını fakat ayrıldıklarını itiraf etmişti) Fazla da mert ve centilmence gelmiyor bu dek dillendirmek O bir kere konuşmak da, benim hakkımdı diye düşünüyorum Özelin böylece da özel kalması bazen canını yakabiliyor insanın 'Keremcem'in yaptığı hiç mert bir tutum yok' diyen de oldu Halbuki hiç öyle değil Benim de canım yandı Onun tek sebebi ne dek meşhur olursanız olun, siz de kendi sosyal çevreniz içinde yaşıyorsunuz aşkınızı ve o minik grubun içindeki insanlara karşı sorumluluk sahibi hissediyorsunuz kendinizi Çünkü 'Böyle bir ilişki yoktu' denmesi sizin canınızı yakıyor Eee, vardı lakin o kadar olmuyor işte Canın yanınca bağırıyorsun * Sizin canınızı yakan neydi? İnsanın kendi çevresinde pek cana yakın, açık, dürüst ve gizsiz yaşadığı bir şeyin yaşanmadığının söylenmesi ağır geliyor insana Tüm dert bu Bir aşkın, o ilişki bittikten, o ilişkiye ağlamayı bitirdikten sonradan bile, yeniden aşık olana dek sendeki etkisi devam ediyor Ona hâlâ aşıksın yok, dönerse kabul edersin yok ama bir defa daha aşık olana kadar etkisi sürüyor işte * Biri gelip onun izlerini silene dek mı? Evet, ola ki de hâlâ bu şarkıların beni duygulandırma sebebi bu Onun anıları hâlâ var Bu şarkıları daha alçak alta dizip okuduğum zaman 'ben bunları yaşadım, bunlar beni böyle etkiledi ve ben böyle üzüldüm' diyorsunuz id * Gözü Yaşlı adamlardan mısınız? Bir şey gururumu kırarsa evet, fakat biten ilişkilerin gerisinde değil Mesela o ilişkiden daha sonra hiç ağlamadım  

Üst Alt