Son Konu

Söndürüldükten sonra yeniden alevlenen yangında soğutma çalışmaları sürüyor

klimaci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

Denizli’nin Kale ilçesine bağlı Muslugüme Mahallesi ile Muğla’nın Menteşe ilçesine bağlı kırsal Esençay Mahallesi ortasında kalan bölgedeki genç ormanlık alanda dün öğlen saatlerinde başlayan yangına, Denizli, Muğla, Antalya ve İzmir Orman Bölge Müdürlüklerinde vazifeli çok sayıda kara ve hava aracının ağır bir halde müdahale edildi.

Bu sabah denetim altına alınan yangın, öğlenden sonra yine alevlendi. İkinci defa başlayan yangın, havadan ve karadan yapılan ağır müdahale sonucu denetim altına alındı. Bölgede soğutma çalışmaların devam ettiği bildirildi.

Yangının son durumuyla ilgili olarak Denizli Valiliği’nden yapılan açıklamada; “Kale ilçemizin Muslugüme mevkisinde 09 Eylül 2022 tarihinde saat 14.48’de başlayan ve bugün 09.45 prestijiyle denetim altına alınan orman yangınının 16.45 sıralarında yine alevlenmesi üzerine, yangın söndürme çalışmalarına havadan ve karadan tekrar başlanılmıştır. Yangına 6 uçak, 12 helikopter, 30 arazöz, 14 su ikmal aracı, 4 dozer, 2 greyder ve 200 işçi ile müdahale edilmiş ve yangın akşam saatlerinde tekrar denetim altına alınmıştır. Soğutma çalışmaları devam etmektedir" denildi.

Üst Alt