Son Konu

Sosisli Hardallı Sandviç

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Sosisli Hardallı Sandviç Tarifi İçin Malzemeler

*Sandviç ekmeği (2 kişilik yaptığım için 2*ekmek)
*2 tane sosis
*5 tane Kornişon turşu
*2 Tatlı kaşığı Hardal
*4 tatlı kaşığı Mayonez
*2 yemek kaşığı Salça
*1 küçük Soğan
*1 yemek kaşığı Tereyağı
*1 tatlı kaşığı Esmer Şeker
*Not : 2 kişilik menü olduğu için sosis ve ekmek 2*tane dedim siz kaç kisilik isterseniz o kadar arttırabilirsiniz

Sosisli Hardallı Sandviç Tarifi Yapılışı Önce tavada tereyağını eritiyoruz içine soğanları doğrayıp atıyoruz Soğanlar yavaş yavaş kavruluyor Bir tutam şeker atıp karemelize ediyoruz Soğanlarımız olurken başka bir tavaya salçayı koyup suyla salçayı açıyoruz güzel bir sos yapıyoruz sos kaynarken sosisi içine koyuyoruz pişmesi için bırakıyoruz ( Not : Sosis uzun olandan kullandım ben daha iyi oluyor Bölmeden koyacağız sosisi ) Onlar pişerken sandviç ekmeğimizi açıyoruz, hardal mayonez ve kornişon turşuyu karıştırıp güzel bir sos hazırlıyoruz sandviç ekmeğimizin alt tabanına sürüyoruz bu karışımı Sonra sosisi salçalı sostan çıkarıp hardallı sosun üzerine oturtuyoruz, soğanlarımızı da sosisin üstüne koyuyoruz En son olarak da parmesan peynir ya da kaşar rendeleyip fırına veriyoruz Peynir eriyene kadar kalıyor fırında Not 2 : Hardalı fazla kullanmadım acılık katabiliyor Az olsun öz olsun Yanına taze sıkılmış portakal suyuyla efsane oluyor Afiyet olsun

Üst Alt