Son Konu

Soylu: 'Hadi ve Süleyman Özışık Hakkında Suç Duyurusunda Bulunacağım'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-854a9edec1a4c0a0bcf2784218a4d9fa8eb4ec1f.jpg

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, gazeteciler Haydi Özışık ve Süleyman Özışık'ı Sedat Peker ile birlikte kendisine kumpas kurmakla suçladı. Soylu, Özışık kardeşler hakkında savcılığa hata duyurusunda bulunacağını açıkladı.

Gazeteci Haydi Özışık İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile hata örgütü başkanı Sedat Peker ortasında "arabuluculuk" yaptığı savını kesin bir lisanla yalanladı. Bunun üstüne Sedat Peker, Özışık ile yaptığı görüşmelerin görüntü kaydını paylaştı. Görüntüde Haydi Özışık, Süleyman Soylu ile görüşenin kendisi değil kardeşi Süleyman Özışık olduğunu söylüyor.

"Bana kumpas kuruldu"

Yaşanan bu gelişmelerin akabinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, SuperHaber'e konuştu. Haydi Özışık ile Süleyman Özışık kardeşleri tanıdığını belirten Soylu, "Yıllardır birlikte teşrik-i mesaide bulunduğumuz arkadaşlar bunlar, şaşkınım." dedi.

Sedat Peker ile hayatında hiç tanışmadığını söyleyen İçişleri Bakanı, kendisiyle gerçekleştirildiği öne sürülen "arabuluculuk" ziyaretinin hiç yaşanmadığını belirtti. 

Soylu argümana ait, "Süleyman Özışık ile en son geçen yıl haziran ayında görüştüm, yakın vakitte Süleyman Özışık ile temasımız olmadı" dedi. 

Kendisine bir kumpas kurulduğunu da söyleyen Soylu "Yakından tanıdığımız arkadaşlar ismimizi kullanarak bir mafya başkanı ile bana tuzak ve tezgah kurdular. Yarın sabah Haydi Özışık ile Süleyman Özışık hakkında kabahat duyurusunda bulunacağım" açıklamasını yaptı. Soylu, ayrıca  PKK vilayetle terör örgütleri ve çeteler ile bu kadar uğraş veriyoruz, keşke başıma bir şey gelseydi de bugünleri görmeseydim" dedi.

Üst Alt