Son Konu

Sözcü yazarı: Sarayın aldığı sandalyelerin 3 yılda bacağı çürümüş, kim kakaladı bunları!

elektronikci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
%2DIBB%2DBaskani%2Dsecilince%2Dkimseye%2Ddokunmadim%2Ddiyen%2DErdogan%2Dtek%2Dseferde%2D1200%2Dkisiyi%2Dissiz%2Dbirakmis%2D224941%2Ejpg

Sözcü yazarı Necati Hakikat, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın davetine katılan 29 büyükşehir belediye liderinin toplantı halindeyken İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu'nun oturduğu sandalyenin ayağının kırılmasını kıymetlendirdi. Yanlışsız "Sandalyeler tapon çıktı. 3 yılda bacağı çürümüş. Kim kakaladı bunları" sözlerini kullandı. 

Erdoğan, büyükşehir belediye liderleri ile Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda bir ortaya gelmişti. Toplantı devam ederken İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’nın oturduğu sandalyenin ayağı kırılmış, İmamoğlu sendelemiş ve düşmüştü. Bunun üzerine salondan, “Ayağı kaydırıldı” biçiminde espriler yapılmıştı.

Sözcü müellifi Hakikat, "yazık bu sandalyelere verilen paralara" dediği "Saray’ın sandalyesi tapon çıktı!" başlıklı yazısının ilgili kısmında şunları kaydetti: 

Hem ucuz olur, hem yaşanmışlık duygusu verir, hem de keseme uygun gelir diye 35 yıl evvel İstanbul'da Aksaray'da Horhor Antikacılar Çarşısı'ndan 6 eski sandalye almıştım. Dükkan sahibi, sandalyelerin 55 yıllık olduğunu söylemişti.

35 yıldır bendeler.

Yani 90 yıllıklar.

Yalnızca 10 yılda bir cilalatıyorum. Taş gibiler. Çok kilolu arkadaşlarım misafirliğe geliyor. Kazasız, belasız uğurluyorum. Şahsen Cumhurbaşkanı'nın kendisi Saray'ın sandalyeleri dahil 650 milyon dolara mal olduğunu açıklamıştı. Hizmete yeni açıldığı sıralarda “sandalyelerin-koltukların-mobilyaların da ihtimamla seçildiği, bir kısmının dışardan döviz ödenerek getirildiği” yazılmıştı. 

Sandalyeler tapon çıktı.
3 yılda bacağı çürümüş.
Kim kakaladı bunları!
Yazık paralara!
Ve ne tesadüf!

29 büyükşehir belediye lideri, 16 bakan, 1 de Cumhurbaşkanı toplam 46 kişinin oturduğu 46 sandalye içinde 1 tek Ekrem İmamoğlu'nun sandalyesinin ayağı çürük yani kırık.
Bizans oyunu muydu?
Ankara tuzağı mı?
Siyasetçi latifesi mı?

Üst Alt