Son Konu

Starbucks Kurabiyesi (Bayatlamayan)

yasuo

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
starbucks-kurabiyesi-bayatlamayan.jpg

Starbucks Kurabiyesi (Bayatlamayan) Tanımı İçin Gereçler

• 2.5 su bardağı un
  • 1 çay bardağı pudra şekeri
  • 10 yemek kaşığı tereyağı (150 gram)
  • 2 adet yumurta sarısı
  • 1 yemek kaşığı su
  • 1 tatlı kaşığı tarçın
  • 1 tatlı kaşığı kabartma tozu
  • 1 tatlı kaşığı vanilya
  • 100 gram ceviz içi(1 çay bardağı)
  • 50 gram damla çikolata
  • (Beyaz çikolata, bitter çikolata, renkli draje çikolata)

Starbucks Kurabiyesi (Bayatlamayan) Tanımı Yapılışı

1. Geniş bir kabın içerisine oda sıcaklığında beklemiş tereyağını ve yumurta sarılarını ekleyerek karıştıralım
  2. Daha sonra üzerine vanilya, 1 yemek kaşığı su ve pudra şekerini ekleyelim ve öteki materyalleri de sırasıyla ekleyelim.
  3. Kabartma tozu -tarçını- ceviz-çikolatayı ekleyelim (ben renkli draje çikolata kullandım ) unumuzu eleyerek azar azar ekleyin ve hamur ele yapışmayacak bir kıvama gelene kadar yoğurun
  4. Hamurumuzun hali bozulmayacak formda 1-2 dakika yoğurma sürecini tamamlıyoruz.
  5. Hamuru pişirme kağıdı üzerine alın sonra silindir formu verin.
  6. Kurabiye hamurunu buzdolabında 25-30 dakika dinlendirin.
  7. Yağlı kağıt serili fırın tepsisine, kurabiyelere biçim vererek dizin (kare yuvarlak)size kalmış formu
  8. Evvelce ısıtılmış 160 dereceli fırında (fanlı) 12 -15 dakika (arası) pişirin.
  9. Kurabiyeler fırından çıktığında yumuşak olacaktır. Soğuduktan sonra ise dışı çıtır, içi yumuşak kalır.
  10. Starbucks kurabiyesini türk kahvesi ile birlikte ikram edebilirsiniz Afiyet olsun.
    Püf noktaları.
    Kurabiye hamurunu buzdolabında daha uzun bekletebilirsiniz.
    Hamura çikolataları ekledikten sonra çok fazla yoğurmayın. Aksi takdirde çikolatalar eriyecektir. Pişirme mühletinin 12 dakikayı geçmemesine ihtimam gösterin.
    Hamurda kullanacağınız tereyağını oda sıcaklığında olmalıdır Yerken ağızda dağılan kıvamıyla adeta karın doyuran bayatlamayan kurabiyeyi sizlerin beğenisine sunuyorum.

Üst Alt