Son Konu

Soru&Cevap Steam İndirme Hızı Nasıl Arttırılır?

Forumdas

Editor
Tepkime
15,298
Web
forumdas.com.tr
Credits
-11
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0

1.Wi-fi Bağlantısı Yerine Lan Kablosu İle Bağlantı Sağlayın

Bu yavaşlık, büyük ihtimalle Wi-Fi ağınızın yoğun olması ve buna bağlı olarak yavaşlamasından kaynaklanabilir. Wi-fi ağı üzerinden yapılan indirmelerde bağlı olan cihaza ve kullanımına göre yavaşlık yaşanabilir. Buna paralel olarak Steam indirme hızı sorunu çözümü olarak; kablolu bağlantı sağlayınız.

Lan kablosu ile bağlantı sağladığınızda doğrudan modem ile bilgisayar arasında bir ağ kuracaksınız ve bu ağ, çok daha hızlı olacak.

2.İndirme Lokasyonunuzu Değiştirin​

Steam hızı arttırmak için bir diğer adım lokasyon değiştirmek. Lokasyonu değiştirmek için aşağıdaki adımları takip ediniz.

1. Steam uygulamasına giriş yapın ve sol üst tarafta bulunan ‘’Ayarlar’’ bölümüne girin.
  2. Ayarlar bölümüne girdikten sonra ‘’İndirmeler’’ bölümüne girin.
  3. ‘’İndirme bölgesi’’ ayarlarından bölge seçeneğine tıklayın
  4. Buradan Ankara, İzmir veya İstanbul lokasyonlarından birini seçin.
Neden bunu yaptık? İndirme sırasında indirme sunucunuz size yakın olmayabilir. Bu nedenle kendinize en yakın olan sunucuyu seçmelisiniz.

3.Bant Genişlik Ayarlarından ‘’Sınırsız’’ Seçeneğini Seçin​

Steam indirme hızı arttırma yöntemleri arasında bant genişliği ayarlama, limitleri kaldırmaya yöneliktir. Bu limiti kaldırmak için aşağıdaki adımları takip ediniz.

1. Steam ‘’Ayarlar’’ bölümüne giriş yapın.
  2. İndirmeler bölümünde yer alan ‘’İndirme kısıtlamaları’’ seçeneğine tıklayın
  3. Son olarak bant genişliği sınırla seçeneğindeki tiki kaldırın.
Yukarıdaki tüyoları ‘’Steam indirme hızı neden yavaş?’’ Sorularına istinaden verdik. Bu adımlardan sonra da hız konusunda problemler çekiyorsanız yorum kısmından belirtebilirsiniz.

4.İnternet Kullanan Programları Kapatın​

Bilgisayarın arka planında çalışan programlar ya da Youtube gibi internet siteleri Steam’in indirme hızını düşürür. İnternet tüketen site ve programları kapattığınızda indirme hızınız yükselir. Steam hariç her şeyi kapatırsanız İndirme hızı 5 MB ile 7 MB arasında yükselir.

Keşfedin:

5.Steam’i Optimize Edin​

• Adım 1: İlk olarak Steam internet hızı yükseltmek ”CRT”, ”ALT ve ”DEELETE” tuşlarına basıp ”Görev Yöneticisi” bölümüne girin.
  • Adım 2: ”İşlemler” kısmından ”Steam Client Service” bölümünü bulun.
  • Adım 3: Steam Client Service yazısına sağ tıklayıp ”Ayrıntılara Git” seçeneğine giriş yapın.
  • Adım 4: ”Ayrıntılar” bölümünden ”Steamservice.exe” yazısına sağ tıklayın ve ”Öncelik Ayarlar” tıklayın.
  • Adım 5: ”Önceliği Yükselt” olarak değiştirin.

6.VPN Programlarını Kapatın​

Bazen VPN ile indirme yaptığınızda indirme hızı düşük olan lokasyona denk gelmiş olabilirsiniz. Bu durumdan kurtulmak ve Steam indirme hızını arttırmak için VPN programlarını kapatın.

7.Steam İndirme Yaptığınız Önbelleğini Temizleyin​

Steam’da indirme penceresini açın ve burada önbelleği temizleyin. Bu bölüme de ”Ayarlar” seçeneğinden ulaşabilirsiniz.

8.Antivirüs Programlarını Kapatın​

Antivirüs programlarını kapattığınızda indirme hızınız artabilir. Bazı durumlarda antivirüs programları indirme hızını yavaşlatabilir.

Steam İndirme Hızı Neden Yavaş​

• Bilgisayarda birden fazla internet tüketen uygulama, video ya da site açıksa,
  • VPN üzerinden internete erişim sağlıyorsanız,
  • Ağ bağlantısı zayıfsa,
  • Steam indirme hızını düşüğe ayarladıysanız,
  • Antivürüs programı aktifse,
  • Kablolu bağlantı yerine Wi-Fi üzerinden bağlanıyorsanız internet hızınız düşer.

Üst Alt