Son Konu

Sürekli Yapmak İsteyeceğiniz Şahane Bir Tarif – Pratik Tuzlu Kurabiye Tarifi (Videolu)

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
surekli-yapmak-isteyeceginiz-sahane-bir-tarif-pratik-tuzlu-kurabiye-tarifi.jpg

Daima Yapmak İsteyeceğiniz Şahane Bir Tanım - Pratik Tuzlu Kurabiye Tanımı (Videolu) İçin Gereçler

• 125 gram tereyağı ya da margarin
  • 1 çay bardağı sıvı yağ
  • 1 yemek kaşığı pudra şekeri
  • 1 yumurta (sarısı üzeri için)
  • 2 yemek kaşığı çörekotu
  • 2 yemek kaşığı sirke
  • 1 tatlı kaşığı tuz
  • 1 çay kaşığı pul biber
  • 1 tatlı kaşığı kırmızı toz biber
  • 3 su bardağından çok az eksik un
  • 1 paket kabartma tozu
Üzeri için ;
  • Çörekotu

Daima Yapmak İsteyeceğiniz Şahane Bir Tanım - Pratik Tuzlu Kurabiye Tanımı (Videolu) Yapılışı
Not EkleTanımı Yazdır
  1. Yoğurma kabına un ve kabartma tozu hariç bütün materyalleri alarak karıştıralım.
  2. Güzelce karıştırdıktan sonra birinci olarak 2 su bardağı un ve kabartma tozu ekleyerek kıvamına baktım.
  3. 3. Su bardağını denetimli ekleyerek yoğuralım. 3 su bardağından çok az eksik un ile hamurum istediğim kıvama geldi.
  4. Hamura istediğiniz biçimi verebilirsiniz. Ben elimle yuvarlayarak misket halini verdim. Bu biçimde tek lokmalık yemesi kolay oluyor.
  5. Kurabiyelere form verdikten sonra üzerine ayırdığımız yumurta sarısını dağıtalım.
  6. Son olarak çörekotu ekleyerek evvelce ısıttığımız 180 derecelik fırında 20-25 dk kadar pişirelim.
Kurabiyenin nasıl ağızda dağılacağını görüntüde gösterdim. Kesinlikle deneyin derim✅ deneyeceklere şimdiden afiyet olsun

Bu ve başka tariflerimin ayrıntılı görüntüleri için sizleri youtube kanalıma da beklerim

Üst Alt