Son Konu

Tablet Pc Nedir

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
32
Credits
-6,413
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Tablet Pc Nedir

Tablet Pc nin Ozellikleri

imagestabletpcnedir5b04a6d70df75

Tablet PCler aslında neredeyse dizustu PCler kadar eski bir gecmişe sahip Apple bu işe el atana kadar uykuda olan bu PC bicimi, iPadin cıkışıyla fenomen haline geldi Eski tablet PClerde masaustu işletim sistemlerinin kullanılması yuzunden başarısız bir kullanıcı deneyimi varken, Apple; mp3 calar ve cep telefonu icin tasarladığı işletim sistemi, iOSu tablet PCye adapte edince, ortaya kullanımı cok kolay ve pratik bir cihaz olan iPad cıktı iPadin başarısını goren diğer ureticiler de boş durmadı ve yaklaşık bir yıl sonra piyasayı farklı markalara ait tablet PCler doldurdu Coğunlukla Android işletim sistemiyle calışan bu tablet PCler sayesinde her keseye gore bir tablet PC bulmak mumkun hale geldi

Eskiden “PC denince ortalama bir kullanıcının aklına “windows gelirdi Sonradan yaygınlaşan “linuxunix de gunumuzde oldukca populer hale geldi Fakat bu işletim sistemler “yeni nesil cihazlarda direk kullanılamazdı zira yeni cihazların coğu dokunmatik ekran olduğundan buna gore ozelleşmiş fonksiyonlara gerek duyuldu O sebeple windows “mobil cihazlar icin ceşitli versiyonlarını cıkardı Bu gelişmeleri yakından takip eden Google “android i, Apple ise “iOS işletim sistemleriyle gunumuze kadar geldiler Ozetle, gunumuzdeki tablet PClerde en cok kullanılan işletim sistemleri bunlardır

Son olarak yakın zamanda Tablet PCler cok fazla yaygınlaşacak Oncelikle buna hazırlı olmak gerekiyor Bununla birlikte teknoloji meraklıları urunlerine karar verirken daha ozenle araştırmalıdır zira cihazların fiyatları yuksek ve cok farklılıklar var iPad, iPad 2 gibi bir urun tercih edebileceğiniz gibi, android ile calışan onlarca model icinden de tercih yapabilirsiniz

Üst Alt