Son Konu

Takdir teşekkur hesaplama 6.sınıf

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
31
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
takdir teşekkur hesaplama 6sınıf 2019

İkinci doneminde hızlı bir şekilde başlamasıyla birlikte 2019 yılının 2 donemi ilerlemeye devam ederken oğrencilerin merak ettikleri bir cok şey varOzellikle ders notları ile ilgili bilgilenmek isteyen oğrenciler ayrıca takdir ve teşekkur hesabı yapmak istiyorlar

Takdir teşekkur hesabı yapmak isteyen oğrenciler aşağıda vereceğimiz linke tıklayabilirler ve girdikleri sayfada ders notlarını hesaplıyarak takdir teşekkur hesaplarını yapabilirlerŞimdiden tum oğrencilere başarılar dileriz

Takdir teşekkur hesaplamak icin TIKLAYIN

Yeni eğitim sisteminde 6 sınıflar icin donem sonunda her dersin puan ortalaması alınarak bu ortalama dersin haftalık ders saati ile carpılır Daha sonra carpım sonucları derslerin haftalık ders saatleri toplamına bolunur Cıkan sonuc bir 6 sınıf oğrencisi icin ağırlıklı donem ortalamasını vermektedir

Milli Eğitim Bakanlığının yonetmeliklerine gore 6 sınıf oğrencisinin takdir belgesi alabilmesi icin tum derslerinin donem ağırlıklı puan ortalaması 8500 puan ve uzeri olmalıdır Takdir hesaplamasında oğrencinin donem ortalamasına yuvarlama yapılmayacak ve 8450 8499 arasında olan donem ortalamaları ile takdir belgesi alınamayacaktır

Milli Eğitim Bakanlığının yonetmeliklerine gore 6 sınıf oğrencisinin takdir belgesi alabilmesi icin tum derslerinin donem ağırlıklı puan ortalaması 8500 puan ve uzeri olmalıdır Takdir hesaplamasında oğrencinin donem ortalamasına yuvarlama yapılmayacak ve 8450 8499 arasında olan donem ortalamaları ile takdir belgesi alınamayacaktır

Üst Alt