Son Konu

Takım Elbise Hikayesi

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
32
Credits
-6,413
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Takım Elbise Oykusu,
Takım Elbisenin Hikayesi

TAKIM ELBİSE

Yaşlı adam, bir konfeksiyon mağazasına ait vitrine uzun uzun baktıktan sonra, ilerideki yeşillikte oynayan cocukların en zayıfına donerek: Kucuuuk! diye seslendi Bana biraz yardımcı olur musun? Cocuk, hafta sonlarında yaptıkları misket oyununu ilk defa kazanmış olmasına rağmen arkadaşlarını bırakıp geldi 78 yaşlarındaydı ve uzerindeki elbiseler, tek kelimeyledokuluyordu Yaşlı adam, cocuğun saclarını okşadıktan sonra :Vitrindeki elbiseyi giymeni istemiştim, dedi Bakalım uzerine uyacak mı? Cocuk, bu teklifi ilk once şaka sandı Ama adam son derece ciddiydi Onunla birlikte mağazaya girerken, ilk once ruyada olup olmadığını, daha sonra da şimdiye kadar yeni bir elbise giyip giymediğini duşundu Genellikle ailedeki buyuk cocuğa alınan veya komşular tarafından verilen giyecekler, elbiselerin ona dar gelmesiyle birlikte ortanca kardeşe kalır, birkac sene sonra da dizleri aşınmış veya delinmiş vaziyette kendisine yamanırdı Ama her zaman hastadedikleri babasının ne kadar zor para kazandığını bildiğinden, bu işe bir kere bile itiraz etmemişti şimdi ise, ilk defa yeni bir elbisesi olacaktı Ustelik de bayrama uc gun kala Cocuk, yaşlı adamın gosterdiği elbiseleri giydiğinde, buyumuş olduğunu ilk defa farketti Cizgili kadifeden yapılmış pantolon, bacaklarının ne kadar uzun olduğunu ortaya koyarken, yeni ceketi de omuzlarını iyice geniş gostermişti Fakat hepsinin uzerine giydiği kaban bir başkaydı ve artık uşumeyecekti Cocuk, biraz once kazandığı misketleri onun cebine bıraktığında, iyice aaaiflendi İrili ufaklı misketler, gayet derin olan ceplerin bir koşesinde kalmıştı Demek ki her bir cep, en az elli misket alabilirdi Yaşlı adam, cocuğu sağa sola dondurdukten sonra, elbiselerin paketlenmesini istedi Ve iş tamamlandığında, aaagahtara donerek : Elbiseleri torunuma alıyorum, dedi Kendisine surpriz yapacağım icin,onları bu cocuğun uzerinde denedim İkisinin de boyu falan aynı da Cocuk, bir anda beyninden vurulmuşa dondu ve ne diyeceğini bilemedi Ama artık buyuduğune gore, bir şey belli etmemeliydi Aynaya son bir defa baktıktan sonra, uzerindekileri yavaşca cıkartarak bir kenara fırlattığı eskileri giydi Adam, elbiselerin torununa uyacağından emindi Yaptığı hizmet icin cocuğa bir ciklet parası vermek istediğinde, onu yanında goremedi Haylaz velet, belli ki bu işten sıkılmıştıCocuk, arkadaşlarının yanına donduğunde, bir kenara cekilerek onları seyretmeye koıuldu Ve butun ısrarlara rağmen oyuna katılmadıArkadaşları : Nicin oynamıyorsun? diye sordular En guzel misketleri sen kazanmıştın Cocuk, inci gibi yaşlar suzulen gozlerini arkadaşlarından kacırmaya calışırken : Misketlerim, bu elbiselere yakışmayacak kadar guzeldi, dedi Bu yuzden onları, bayramlık kabanımın cebine sakladım Aslında her yaşta ama farklı şekillerde hep birileri tarafından kandırılıp sonra da bir kenara fırlatılmadık mı?? İşimizde aşkta, dostlukta, arkadaşlıkta, belki de ailemizde Kimin umurunda bir başkasının duyguları, hissettikleri veya kandırılması? Gozyaşları ya da kalp kırıklıkları? Butun bir omur boyu kalan izler ?? Ne yazıkki hic kimsenin keşke keşke farklı olabilseydi herşey Biraz daha insanca, biraz daha hassasca, durustce ve biraz daha yureklice

Üst Alt