Son Konu

Tavuk Kapama (Bulgur Pilavı İle)

Garfield

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

Tavuk Kapama (Bulgur Pilavı İle) Tanımı İçin Malzemeler

Bulgur pilavı için;
  • 2,5 su bardağı bulgur
  • 1 adet kuru soğan
  • 1 kapya biber
  • 2 adet yeşil biber
  • 1 adet domates
  • Karabiber
  • Pul biber
  • Kimyon
  • Tuz
  • 3 yemek kaşığı sıvı yağ
  • 1 yemek kaşığı tereyağı
Tavuk butları için;
  • 9 adet tavuk budu
  • 1 tatlı kaşığı domates salçası
  • 7 su bardağı su
  • Defne yaprağı

Tavuk Kapama (Bulgur Pilavı İle) Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
  1. Öncelikle tavuklarımızı tencereye alalım. İçerisine defne yaprağı ve 7 su bardağı döküp haslanana kadar pişirelim. Pişen tavuklarımızı dikkatlice bir tabağa çıkarıp, tavuk suyunu bir sürahiye dolduralım.
  2. Bulgur pilavı için; tencereye sıvı yağı alalım (Ben tereyağı eklemeyi unuttum 1 yemek kaşığı tereyağı ek edebilirsiniz) küp küp doğranmış soğanı alıp pembeleşinceye kadar kavuralım.
  3. Ardından biberleri ek edip 1 dakika kadar karıştıralım. Domatesleri ek edip salçayla bir arada 1 2 dakika karıştırdıktan sonra yıkadığımız bulguru ekleyelim. Güzelce kavurup ocaktan alalım.
  4. Tepsiye bulgurumuzu döküp, içerisine haşladığımız tavuk butlarını dizelim. Üzerine ayırdığımız tavuk suyunu dökelim.
  5. Butlarımıza 1 tatlı kaşığı salçayı hafif su, sıvı yağ ile açıp fırça yardımıyla sürelim. 180 derece fırında kızarana kadar pişirelim.
  6. Arada bulgurun suyunu denetim edelim. Suyu az ise az sıcak su ek edelim. Yaklaşık 35-40 dakikada hazır. Tanımımı deneyeceklere şimdiden afiyet olsun
Tavuk Kapama (Bulgur Pilavı İle) Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Üst Alt