Son Konu

Thodex Eleştirileri Artarken İçişleri Bakanı’ndan Açıklama Geldi!

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
159714.jpg

Türk Bitcoin ve kripto para borsası Thodex’te sular durulmuyor ve bu olay, Cumhuriyet tarihinin en büyük dolandırıcılık vakasını temsil ettiğinden piyasanın gündeminden düşmüyor. Thodex CEO’su Faruk Fatih Özer’in kripto para yatırımcılarının fonları ile yurt dışına kaçtığı temel iddialar arasında. Faruk Fatih Özer’in yurt dışına kaçmasının ardından sosyal medyada tartışmalara neden olan fotoğraflar paylaşıldı.

Bu fotoğrafların birinde Faruk Fatih Özer ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bir diğerinde ise Faruk Fatih Özer ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu aynı karede yer alıyor. Tepki uyandıran bu fotoğraflara Mevlüt Çavuşoğlu’ndan açıklama gelmişti. Bugün ise Süleyman Soylu, kişisel Twitter hesabı üzerinden konuya yönelik paylaşımda bulundu.

Mevlüt Çavuşoğlu’ndan “Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’i tanımıyorum” mesajı

Thodex ile ilgili dolandırıcılık olayı Türkiye’nin gündeminden düşmüyor ve düşeceğe de benzemiyor. Çünkü Thodex CEO’su Faruk Fatih Özer’in kripto para yatırımcılarının fonları ile yurt dışına kaçtığı belirtiliyor. Ayrıca açıklanan rakamlara göre, bu olay Cumhuriyet tarihinin en büyük dolandırıcılık vakasına işaret ediyor. Faruk Fatih Özer’in yurt dışına kaçmasının ardından sosyal medyada tartışmalara neden olan fotoğraflar paylaşıldı.
60817735554284281c5fdc33.jpg
Bu fotoğraflarda yer alan Mevlüt Çavuşoğlu ve Süleyman Soylu’dan açıklamalar gecikmeden geldi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu sosyal medya hesabından “Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’i tanımıyorum” mesajını paylaştı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu sosyal medya hesabı aracılığıyla konuya yönelik şu açıklamayı yaptı:

Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’i tanımıyorum. Şahsın sosyal medyada dolaşan fotoğrafı; 26 Aralık 2019’da Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı’nın oğlu Mert Sancaklı’ya verdiğimiz randevuya eşlik ettiği ziyarette çekilmiştir.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan Thodex açıklaması

Kısa süre önce ise İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’da Thodex CEO’su Faruk Fatih Özer ile ilgili kişisel Twitter hesabı üzerinden açıklamada bulundu. Süleyman Soylu, resmi Twitter hesabı aracılığıyla yaptığı açıklamada şunları söyledi:

İlgili şahıs Faruk Fatih Özer’i tanımıyorum. Bir yakınımız vasıtasıyla 23 Aralık 2019’da, yazılımcı gençlere verdiğimiz randevuya eklemlenerek gelmiştir. Randevu listesinde ismi mevcut değildir ve sadece fotoğraf çekimi esnasında odaya alınmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
thodex-1200x720-1.jpg
Thodex ile ilgili olay şimdi düzenleyicilerin gündeminde. Polis olaya el koydu ve borsanın merkezinde araştırmalar yapılıyor. Ayrıca MASAK, Thodex hesaplarına el koydu. Çok sayıda mağdurun olduğu Thodex olayının yeni düzenlemelere kapı aralayacağı da belirtiliyor.

Üst Alt