Son Konu

TIKTOK YILDIZI CHARLI D’AMELIO, İLK PARFÜMÜNÜ ÇIKARDI

seocu

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

Geçtiğimiz birkaç yıl içinde Charli D'Amelio, 146 milyon TikTok takipçisine ulaşarak, Hulu'daki kendi realite TV gösterisinde başrol oynayarak ve hoşluk sanayisinde başarılı işler yaparak herkesin bildiği bir isim haline geldi.

2020'de TikTok yıldızı ve kız kardeşi Dixie D'Amelio, Morphe'nin GenZ merkezli makyaj serisi Morphe 2'nin yüzleri oldu. Birebir yıl, kardeşler Orosa Beauty ile bir oje serisi sundu. Ayrıyeten toplumsal kanallarında bir dizi 'benimle hazırlanın' ve 'favorilerim' biçimi hoşluk görüntüleri yayınlıyorlar. Fakat koku, D'Amelio için yeni bir alan...

18 yaşındaki Charli, hiçbir vakit özel bir kokuya sahip olmadığını, annesi ve babası gece dışarı çıkmadan evvel kokularını sıktıklarında her vakit kıskandığını söyledi.

İşte artık, Born Dreamer ile kendine ilişkin bir koku yarattı.

Kokuyu yaratma süreci tam iki yıl sürdü. D'Amelio, Born Dreamer'a ulaşmadan evvel uzmanlarla görüşmek ve bir dizi koku karışımını test etmek için Fransa'nın güneyine uçtuğunu söyledi. D'Amelio, "Benim için koku, sevmeye ve öğrenmeye başladığım bir şey. Nasıl çalışıldığını tığını ve bir koku geliştirmeye ne kadar vakit harcandığına şahit olmak inanılmaz bir şeydi” diyor.

Born Dreamer, meyveli çiçekli üst notalar ve cilt misk alt notalarından oluşuyor, böylelikle koku her kullanıcının doğal aromasıyla farklı formda güçlendiriliyor. D'Amelio, "Herkes için bireysel" diye açıkladı. Kokuyu, pak ve inanç artırıcı bir koku olarak tanımlıyor.

D'Amelio'nun kokuyu yaratmadaki amaçalrından biri, insanlara gayelerine ulaşmaları ve hayallerini gerçekleştirmeleri için ilham vermekti. D'Amelio, tanıtım için TikTok’ta oluşturduğu bir içerikle, kullanıcıların kendilerini niyetlerini ve hayallerini paylaşmaya davet etti.

Makyaj içeriği yaratıcısı, kokunun lansman kampanyası için Melz Morales ve model Lori Ann dahil olmak üzere birkaç kişiyi seçti. D'Amelio, "Profesyonel modeller yahut kampanya çekimleri yapan insanlara bir rol verebilirdim" dedi. “Ama benim için bunun biraz farklı olmasını istedim. Bunu yaşamak için yapmayan insanlardan, gerçek kanılarını duymak istedim… Sanırım koku hakkında ne düşündüklerini duyarak kokuyla biraz daha bağlantı kurabildim."

D'Amelio, yeni kokular keşfetmeye devam etmeyi ve tahminen de Born Dreamer koleksiyonunu genişletmeyi umuyor.

Born Dreamer Eau de Toilette, şu anda Ulta'da 48 dolara, yedek şişesi ise 35 dolara satılıyor.

Üst Alt