Son Konu

Tolga Ağar'dan Sedat Peker'e Yanıt: 'Yeldana Kaharman'ı Tanımıyorum'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-64c534c78a973271e8dbb5206978f49ff7750781.jpg

AKP Elazığ Milletvekili Tolga Ağar, kendisi hakkında suçlamalarda bulunan Sedat Peker'e cevap verdi. Peker'in kendisini vefatından sorumlu tuttuğu gazeteci Yeldana Kaharman'ı tanımadığını belirten Ağar, "Konu isimli makamlarca soruşturulmuş ve türel süreç tamamlanmıştır. Bahsin şahsımla uzaktan yakından ilgisi bulunmamaktadır" dedi.

AKP Elazığ Milletvekili Tolga Ağar, organize cürüm örgütü önderi Sedat Peker'in argümanlarına karşılık verdi. Peker, Youtube hesabından paylaştığı videoda eski bakanlardan Mehmet Ağar'ı 'derin devletin başı' olarak işaret etmiş ve oğlu AKP Elazığ Milletvekili Tolga Ağar'ın Kanal 23'te sunuculuk yapan Kazakistan asıllı üniversite öğrencisi Yeldana Kaharman'ın vefatından sorumlu olduğunu sav etmişti. Peker'in tezine nazaran, 28 Mart 2019 tarihinde meskeninde meyyit bulunan 21 yaşındaki Kaharman ölmeden evvel jandarmaya giderek Tolga Ağar'ın kendisine tecavüz ettiğini söyleyip hata duyurusunda bulundu.

Ağar: "Konunun benimle ilgisi yok"

Tolga Ağar, TBMM antetli kağıt ile toplumsal medya hesabından açıklama yaptı. Ağar'ın paylaşımına yorum yapılmasını engellediği açıklaması şöyle:

"Uzun müddettir yurt dışında kaçak yaşadığı anlaşılan cürüm örgütü mensubu S.P. isimli kişi tarafından şahsıma yönelik iftiraları şiddetle reddediyorum. Hangi karanlık hesaplar için bu erdem ve prestij suikastına giriştiğinin açığa çıkması için tüzel süreçleri başlatacağım. Şaibe yaratarak, ima yoluyla beni suçlamaya çalıştığı ismi geçen gazeteciyi tanımam. Mevzu isimli makamlarca soruşturulmuş ve türel süreç tamamlanmıştır. Mevzunun şahsımla uzaktan yakından ilgisi bulunmamaktadır.

Buradaki kurnazlık, siyasi hasımlık içerisinde olunan çevrelerin iftirasına dayanak vereceği ümididir. Daha düne kadar kendisine hakaret ederek prestijsiz şahıs muamelesi yapanların, maksat siyasette materyal olarak kullanma olunca, husus ile ilgili hiçbir araştırma, soruşturma gereği görmeksizin, hevesle üzerine atlamalarını derin bir keder ile karşılıyorum. Kendi siyasi hesaplarına kabahat örgütü mensubunun beyanlarını destek yapmaya çalışanları kamuoyu vicdanına havale ediyorum.

Türkiye'de herkes herkesi tanır, bilir ve kıymetlendirir. "Tezyif müzeyyifin kadri ile mütenasiptir" yani "Hakaret, hakaret edenin gücü ve kişiliği ile orantılıdır."

Peker'in tezlerine jandarmadan da yalanlama gelmişti

Üst Alt