Son Konu

Toplanan Paraları Zimmetine Geçirdiği İddia Edilen Okul Müdürüne Soruşturma İzni Çıkmadı

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-e826e61474f580e0bb28fb2ab1e81f22e94e77e1.jpg

İstanbul Ataşehir’de bulunan Yahya Kemal Beyatlı İlkokulu’nda müdür olarak vazife yapan L.K’nin öğrenci velilerinden bağış ismi altında topladığı parayı okul aile birliğine bildirmediği ve kelam konusu paraları tutanaksız alarak zimmetine geçirdiği argüman edildi. Okul Aile Birliği Lideri mevzuyu Cimer’e yazdıktan sonra Anadolu Adliyesi’ne hata duyurusunda bulundu. Savcılık müdür hakkında soruşturma müsaadesi istedi ancak Sancaktepe Kaymakamlığı soruşturma müsaadesi vermedi. 

Cumhuriyet'te yer alan habere nazaran Sancaktepe Kaymakamlığ müdürün tatil periyodunda okulu temizlettiğini ve makbuzu okul aile birliğine vermeyi unuttuğunu belirtti. 

Kaymakamlık, müdür L.K’nin okul aile birliğinin izinde olması, eğitim ve öğretimin başlayacak olması, okuldaki paklık işlerinin yapılması gerektiğinden müdürün inisiyatif aldığını ve süreçlerde usulsüzlük yapılmadığını kaydetti.

Öbür okula gönderildi

Cumhuriyet’e konuşan Okul Aile Birliği Başkanı Alev Demirok ise, “Soruşturmayı vilayet ulusal eğitim müdürlüğü yürütüyordu. Lakin onlardan alarak ilçe ulusal eğitime verdiler. Bu mevzuyu vilayet müdür yardımcısı ile görüştüm. Mevzuyla ilgileneceklerini belirtti. Bir mühlet sonra ise aradığımda, ‘bizi siyaseten aşan şeyler oldu’ diyerek soruşturmaya müdahale edildiğini belirtti. Müdürü hatasız bulsalardı kendi okulunda çalışmaya devam ederdi” dedi. 

Öteki bir okulda müdür olarak görevlendirilen L.K. ise savları reddederek iftira olduğunu belirtti.

Üst Alt