Son Konu

Trafik Kuralları İle İlgili Hikayeler

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
29
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Trafik İle İlgili Hikayeler
Trafik Hikayeler

Hız limitinin 90km olduğu yerde 110km ile gidiyordu ve son dort ay
icerisinde dorduncu defa polis tarafından durduruluyordu Bir insan nasıl bu kadar şanssız olabilirdi? Deniz arabasını sağa cektiİnşAllah şu anda
yanımızdan daha hızlı bir araba gecerdiye duşunuyordu Polis elinde kalın bir not defteri ile arabadan indi Ali? Bu Polis camiden tanıdığı Ali değil mi? Deniz iyice
arabasının koltuğuna sindi Bu durum bir cezadan daha kotuydu camiden tanıdığı bir Polis, hemde hızlı gidip,
trafik kurallarını ihlal ettiği iciniyi gunler Ali Birbirimizi yeniden boyle gormemiz cok ilginc
iyigunler DenizAli gulumsemiyordu
Beni; Eşimi ve cocuklarımı gormen icin eve giderken yakaladın
Evet oyle
Ali umursamaz gorunuyordu
Son gunler eve hep cok gec geldim Cocuklarım beni uzun suredir hic gormedi Ayrıca zeliha bana bu akşam mantı icli kofte ve biftek yiyeceğimizi soyledi Ne demek istediğimi anlıyormusun?
Evet ne demek istediğini anlıyorumAyrıca trafik kurallarını ihlal ettiğini de biliyorum
diye cevapladı Ali
Eyvah! Bu taktik fazla işe yaramayacak gibi Taktik değiştirmek gereklidiye duşundu Deniz
Beni kac ile giderken yakaladın?
110 Lutfen arabana girer misin?dedi ALİ
Ah Ali, bekle bir dakika lutfen Seni gorduğum anda,Takometreye baktımSadece 85 km ile gidiyordum
Lutfen Deniz, arabana girdiye usteledi Ali,Deniz, canı sıkkın bir şekilde arabasına girdi, kapıyı carparak kapattıAli, not defterine bir şeyler yazıyordu
Ali niye benim ehliyetimi ve araba ruhsatımı istemiyor kidiye duşundu Deniz, Ne olursa olsun, bundan sonra camide de bu adamın yanına oturmaktansa, birkac gun Deniz camiye gitmeyecekti
Ali kapıyı tıklatıyordu Deniz arabasının penceresini 5 cm kadar actı Ali Deniz'e bir kağıt verdi ve gittiCeza değil budiye kendi kendine soylendi Deniz Bir anda sevinmişti Bu bir yazıydı ve kağıtta şunlar yazıyordu:
Sevgili Deniz, benim bir kızım vardı Altı yaşındayken cok
hızlı araba kullanan biri tarafından olduruldu Bu
kazadan dolayı, adam cezalandırıldı 3 yıl hapishane cezasıydı bu Bu adam hapishaneden cıkınca kendi cocuklarına sarılıp, opup, onları tekrar koklayabildi ama ben opebilmek icin, cennete gidinceye
kadar beklemem gerekiyor Bin defa adamı affetmeye calıştım Bin kerede başardığımı zannettim Belki başarmışımdır,ama hala kızımı duşunuyorumLutfen benim icin dua et ve dikkat et Deniz, tek bir oğlum kaldı
Deniz 15 dakika kadar bir sure yerinden kıpırdayamadıDaha sonra kendine gelip, yavaş yavaş evine gittiEvine varınca, cocuklarına ve eşine sıkıca sarıldıHayat cok değerli, surekli dikkat etDikkatli araba kullan ve başkalarının hakkına saygı goster Hicbir zaman unutma,istediğin kadar araba satın
alabilirsin, AMA İNSAN HAYATINI ASLA

Üst Alt